بانکبانک و بیمه

ورود منابع جدید به واحدهای اقتصادی با کاهش دارایی‌های سمی

به گفته مدیرعامل بانک ملت، مطالبات معوق دارایی سمی بانک‌هاست، با تلاش‌های انجام‌شده در زمینه کاهش معوقات امیدواریم منابع جدید به واحدهای اقتصادی کشور پرداخت شود.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، علی رستگار در آستانه برگزاری بیست و ششمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی بابیان اینکه، یکی از مشکلات امروز نظام بانکی مطالبات غیر جاری بانک‌ها است که این مطالبات منابع مولد بانک‌ها را درگیر و موجب کاهش سودآوری آن‌ها شده است، افزود:‌ این امر شبکه بانکی را در تنگنای اعتباری برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی قرار می‌دهد ازاین‌رو در بیست و ششمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی به این امر پرداخته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر تمامی بانک‌ها بتوانند مطالبات معوق خود را کاهش دهند و منابع قفل‌شده را دوباره به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند واحدهای کوچک و تولیدی در کشور رونق گرفته و کمک مناسبی به افزایش تولید و اشتغال در سطح کشور می‌شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، رستگار با بیان اینکه، برای این‌که بتوانیم مطالبات معوق کمتری در نظام بانکی کشور داشته باشیم باید در بخش پرداخت تسهیلات به بهداشت اعتباری در بخش اعتبارات دقت بیشتری شود، اظهار کرد: تسهیلات باید به افراد اهل کار و تولید برای ایجاد اشتغال پرداخت شود ضمن اینکه بعد از این مرحله شبکه بانکی باید به نحوه بهره‌گیری از تسهیلات بانکی نیز نظارت کند تا وجوه در جای خود مصرف و از این طریق ارزش‌افزوده برای فعالان اقتصادی و نظام بانکی ایجاد شود.

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به اینکه مطالبات معوق در بانک‌ها باعث کاهش منابع در شبکه بانکی شده است، گفت: این امر منجر به کاهش پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و آحاد مردم شده

ضمن اینکه به کاهش اشتغال و بیکاری در سطح کشور دامن زده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا