بانک و بیمهبورس

بورس دچار کم تحرکی نقدینگی شده است

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی؛ علی احمدی با اشاره به این که وضعیت کنونی معاملات، چشم‌انداز رشد‌های پرشتاب در بورس را کمرنگ کرده است گفت: این موضوع نشان از کاهش حجم ورود نقدینگی به بازار سهام و پررنگ شدن حضور نوسانگیران دارد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در شرایط کنونی، بورس دلیلی برای رشد ندارد و زمانی می توان به رونق دوباره بازار امیدوار بود که اتفاقات خاص و مثبتی در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد کشور، قیمت نفت و بازارهای جهانی بیفتد.

وی با بیان این که متاسفانه شرایط معاملات بورس به گونه ای است که سهامداران انتظار کسب سود در کوتاه مدت را دارند اذعان داشت: بر این اساس برخی افراد با سفته بازی و موج سواری بر روی خبرهای بی اساس و شایعه پراکنی اقدام به کسب سود در بورس می کنند.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: البته نباید انتظار این را داشت که بازار همیشه مثبت و سودآور باشد، چرا که نبض بورس با اقتصاد کشور مرتبط است و زمانی که خبرهای خوشی از ادامه اجرای برجام و رفع تحریم ها شنیده نمی شود نباید انتظار رشد شاخص و قیمتها در بورس را داشت.
احمدی گفت: در حال حاضر بازار سرمایه با نوعی کم تحرکی نقدینگی مواجه است و در صورتی که فضای کلی اقتصاد کشور به سمت خروج از رکود حرکت کند می توان شاهد ورود نقدینگی و تحرک آن در بورس بود.
وی اضافه کرد: البته اتفاقات دیگری همچون افزایش قیمت جهانی نفت، بهبود وضعیت بازارهای جهانی و بهبود اجرای برجام و رفع تحریم ها نیز می تواند در این زمینه راهگشا باشد.
این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با وجود وضعیت کنونی معاملات، سپرده‌های بانکی و اوراق با درآمد ثابت در بازار بدهی از جمله گزینه‌هایی است که می تواند برای سرمایه‌گذاران ریسک گریز مناسب باشد.

همچنین بخوانید

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا