بورسبورس اوراق

بازار آلومینیوم با عرضه مستمر در بورس‌کالا متعادل می‌شود

بررسی آمار معاملات بورس کالا نشان می‌دهد از هفته گذشته عرضه آلومینیوم در این بورس از سر گرفته شده است؛ به اعتقاد کارشناسان در صورت استمرار این عرضه‌ها، ظرف مدت کوتاهی بازار این محصول متعادل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، رضا مناجاتى، مدیر کالایى کارگزارى صنعت و معدن با بررسی بازار اخیر آلومینیوم تصریح کرد: این محصول نیز باید مانند سایر محصولات از جمله فولاد، مس، پتروشیمی‌ها و فرآورده‌های نفتی به منظور تامین نیاز تولیدکنندگان، به طور مستمر در بورس کالا عرضه شود تا به این ترتیب شاهد تعادل قیمت‌ها و روند مناسب تولید در بخش پایین دستی این صنعت باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: در صورتى که عرضه آلومینیوم در بورس کالا ادامه پیدا کند به طور حتم قیمت ها به سمت تعادل پیش خواهند رفت همانطور که هم اکنون قیمت بسیاری از محصولات به دلیل عرضه های مناسب و کشف قیمت ها براساس عرضه و تقاضا در مسیر تعادل فرار گرفته است؛ همچنین با ادامه روند فعلی بدون شک قیمت ها تا یک ماه آینده در مسیر آرامش کامل قرار می گیرد.

مدیر کالایى کارگزارى صنعت و معدن اظهار داشت: عرضه محصولات و کشف قیمت‌های واقعی، برای تولیدکنندگان بالادستی و پایین دستی مزیت بزرگی است، زیرا نرخ ها براساس مولفه های واقعی اقتصاد کشف می‌شود و چرخ تولید نیز با سرعت مطلوبی به حرکت در می آید.

شایان ذکر است، چهارشنبه گذشته شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) ۲۵۰۰ تن شمش و همچنین امروز نیز آلومینیوم هرمز جنوب یک هزار تن شمش را در تالار صنعتی و معدنی بورس کالا به فروش رساند.

 

منبع
اقتصاد.آنلاین
  کد خبر
216868
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن