بانک پارسیان
خودروصنعت، معدن، تجارت

کویرتایر بیست ساله شد

کارخانه زیبایی که امروزه در یازده کیلومتری شهر بیرجند خود نمایی می کند ، بیست سال پیش از زمینی بایر و سرمایه ای اندک شکل گرفت و خشت خشت آن توسط متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شد تا بتواند چهره فقر را از منطقه محروم خراسان جنوبی زدوده و ایران عزیزمان را به خودکفایی برساند.

 در این سالهای پر فراز و نشیب، خلاقیت جوانان خوش فکر ایرانی به همراه بهترین تکنولوژی روز جهان، محصولات تولیدی کویرتایر را در سطح بهترین محصولات جهانی قرار داد و کویرتایر را به دلیل پیشرو بودن در تکنولوژی صنعت تایرسازی ایران ، شاخص ساخت. دست آوردی هایی همچون :

  • طراحی و تولید تایر سبز برای اولین بار در ایران

  • طراحی و تولید تایرهای سری W با شاخص سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت و تایرهای سری Y با شاخص سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت برای اولین بار در ایران

  • طراحی و ساخت پرس های پخت تایر برای اولین بار در ایران

  • احراز رتبه اول در صرفه جویی انرژی (گاز ، آب و برق ) در ۱۷ سال متوالی

  • رکورد بالاترین سود هر سهم ، حاشیه سود خالص ، شاخص ROE,ROA در گروه لاستیک و پلاستیک بورس ایران  

پایگاه خبری آرمان اقتصادی %DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1 کویرتایر بیست ساله شد

کویر تایر از بدو تاسیس تاکنون برای بیش از ۱۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و برای بیش از ۷۰۰۰ نفر  اشتغال غیر مستقیم ایجاد نموده است تا سهم اساسی در ارتزاق مردمان صمیمی خراسان جنوبی را به خود اختصاص دهد. در ده سال گذشته بیش از ۸۷ میلیارد تومان از درآمد مالیاتی استان خراسان جنوبی توسط کویرتایر پرداخت شده  که بخش قابل توجه ای از درآمد های مالیاتی استان محسوب می شود.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی %DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1 کویرتایر بیست ساله شد

محصولات کویرتایر از مرزهای میهن فراتر رفته و هم اکنون سهم بازار مناسبی از کشورهای عراق ، افغانستان ، آذربایجان و کشورهای پیرامونی را به خود اختصاص داده است .

بیستمین سالگرد تاسیس کویرتایر گرامی باد . 

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
219949

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *