بانک پارسیان
امور زیربناییتعاون و اشتغال

بیزنس پلن عامل کلیدی موفقیت کسب و کار

 

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: طرح کسب و کار (Business Plan) یکی از مهمترین بخش های شروع و حتی توسعه کسب و کار است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  جواد عشقی نژاد در برنامه «رویش» رادیو اقتصاد افزود: خوشبختانه این طرح استراتژی های بازاریابی، برندینگ، فروش، مسائل مالی مربوط به کسب و کار و تمامی انتظارات را به شکلی دقیق ارائه می دهد.

وی همچنین در خصوص متقاعد کردن سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در طرح های کسب و کار توضیح داد: پول هوشمند است و مسیر خود را به خوبی پیدا می کند.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: صاحبان کسب و کار در هنگام مذاکره با سرمایه گذار باید به مولفه های کلیدی همچون طراحی و بیان واضح کسب و کار، آمادگی لازم برای پاسخگویی صحیح و کامل به سئوالات سرمایه گذار و بازدهی مورد انتظار سرمایه گذار متناسب با میزان ریسک سرمایه گذاری توجه کافی و وافی داشته باشند.

وی افزود: بدون شک هرچه ریسک سرمایه گذاری بیشتر باشد سرمایه گذار انتظار بازدهی بیشتری را از صاحب کسب و کار طلب می کند.

عشقی نژاد تصریح کرد: این یک اصل اولیه و اساسی برای هر نوع سرمایه گذاری است.

یک روانشناس نیز در این برنامه گفت: یکی از مباحث بسیار مهم برای هرکسب و کاری اعم از ایجاد و توسعه بحث جذب سرمایه است.

احمدرضا فتوت ضمن اشاره به اینکه جذب سرمایه خود نوعی بازاریابی محسوب می شود، افزود: جذب سرمایه نیاز به دانش، آگاهی و تخصص دارد.

وی در ادامه افزود: برای جذب سرمایه باید طرح کسب و کار مناسبی تهیه و تدوین شود.

برنامه «رویش» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۸ صبح به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی » با هدف آموزش غیر مستقیم نحوه راه اندازی یک کسب وکار جدید، توسعه و موفقیت در آن و مدیریت بحران های پیش رو بر روی موج اف‌ام ردیف ۹۸ قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

 

  کد خبر
220007
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *