بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

شرایط هدایت نقدینگی از بازار ارز به بورس فراهم است/بازار سرمایه ظرفیت جذب نقدینگی را دارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط هدایت نقدینگی از بازار ارز به بازار سرمایه فراهم است،گفت:بازار سرمایه ظرفیت جذب نقدینگی را دارد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمدرضا پورابراهیمی در خصوص وضعیت بورس گفت: در وضعیت فعلی بازار می توان نقدینگی قابل توجهی را به بازار سرمایه سوق داد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به بالا بودن نرخ بازده بازار سرمایه در مدت اخیر و تبعات مثبتی که برای سرمایه گذاران دارد انگیزه برای سرمایه گذاری در بورس بالا رفته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:حدودا ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد تومان خالص افزایش حضور منابع سرمایه گذاران حقیقی در بورس در مدت اخیر بوده که نکته مهمی محسوب می شود چرا که درباره حضور شرکت های حقیقی در بورس خیلی نمی توان تحلیل کرد.

روزانه ۴۰۰ میلیارد منابع بخش حقیقی به بازار سرمایه اضافه شده است

پورابراهیمی داورانی در ادامه تصریح کرد: بر اساس آمار روزانه ۴۰۰ میلیارد منابع بخش حقیقی به بازار سرمایه اضافه شده است، البته بازار سرمایه ظرفیت جذب نقدینگی را دارد.

وی گفت:در چند ماه اخیر بازدهی بالای در بورس وجود داشته است.تعدیل قیمت به واسطه نقش تغییر نرخ ارز در ارزش دارایی پایه شرکت های بورسی بویژه شرکت های صادراتی انجام شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت مناسب بازار سرمایه،شرایط هدایت نقدینگی از بازار ارز به این بازار فراهم شود.

منبع
خانه ملت
  کد خبر
220054
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *