بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

ورود به کانال ۱۸۸ هزار واحد با جهش سه درصدی شاخص/ بازار به گرمی به استقبال گزارش‌های شش ماهه رفت

در دو ساعت ابتدایی شروع معاملات بورس تهران شاهد صعود ۵۶۰۰ واحدی شاخص کل به ارتفاع ۱۸۸ هزار واحد هستیم. این در حالی است که در پی افزایش تقاضا در گروه‌های کوچک نیز شاخص هم وزن نیز کمی از افت روزهای اخیر خود را جبران کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  در اولین روز هفته تالار شیشه‌ای صحنه معاملات داغ و پُرحجم در اغلب نمادها است. در این بین شروع روند گزارش دهی شش ماهه شرکت‌ها و آمار و ارقام قابل توجه سبب مثبت شدن انتظارات فعالان بورسی شده است. از سویی دیگر همچنین کم رنگ تر شدن ریسک‌های سیستماتیک سیاسی اقبال سهامداران را بهورد بیشتر نقدینگی به بازار ترغیب کرده است.

از این رو امروز در بین ۳۸ صنعت حاضر در بورس ، ۳۴ صنعت بازدهی مثبت را تاکنون به ثبت رسانده‌اند. در این بین گروه فرآورده‌های نفتی، خودرویی و فلزات اساسی در میان گروه‌های تاثیرگذار بیشترین بازدهی را کسب کرده‌اند. همچنین در بین گروه‌های پُرحجم معاملاتی نیز گروه بانکی با صف خرید ۲۰۰ میلیونی «وبملت» بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند.

مجموعا تا این لحظه شاخص کل با صعود بیش از ۵۶۰۰ واحدی کانال ۱۸۸ هزار واحد را پس گرفت. شاخص هم وزن نیز با رشد ۶۶۱ واحدی به رقم ۲۹ هزار و ۳۴۵ واحد رسیده است. در این بین آیفکس نیز با جهش ۶۶ واحدی به پله ۲۰۸۶ واحد رسیده است. همچنین تا کنون بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۹۵۰ میلیارد تومان در بورس و فرابورس دادوستد شده است که از این میزان ۸۳۰ میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در بورس و فرابورس اختصاص داشته است.

در بین نمادهای تاثیرگذار بروسی نیز «فولاد»، «پارس»، «شبندر» و «شپنا» بیشترین نقش را در صعود شاخص داشتند. همچنین در فرابورس نیز معاملات پُرحجم و مثبت «زاگرس»، «میدکو»، «ذوب» و «هرمز» آیفکس را مجموعا ۳۲ واحد بالا برده است.

اقتصاد.آنلاین

منبع
اقتصادآنلاین - مریم علیزاده
  کد خبر
223090
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *