صنعت، معدن، تجارتمعدن

اينوكس 2018 با حضور ايميدرو و شركت هاي تحت پوشش در مناطق آزاد/ حضور دبير شوراي عالي مناطق آزاد در غرفه ايميدرو

دهمین نمایشگاه بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور با عنوان «اینوکس کیش 2018» و پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی با مشارکت شرکت های داخلی و خارجی از جمله ایمیدرو و شرکت های مناطق ویژه تحت پوشش این سازمان در حال برگزاری است.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، پس از افتتاح دهمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در کیش، مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از غرفه ایمیدرو دیدن کرد.

در این دیدار ابتدا مرتضی بانک وضعیت فعلی مناطق ویژه تحت پوشش ایمیدرو را جویا شد.

سپس محمد آشفته مدیر عامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد، توضیحاتی درباره جدیدترین وضعیت این مناطق تحت پوشش ایمیدرو و توانمندی های آن مناطق برای جذب سرمایه و‌ توسعه صنایع معدنی ارایه کرد.

اخبار جدید منطقه لامرد در راه است

آشفته همچنین اعلام کرد که به زودی اخبار تازه ای از سرمایه گذاران جدید در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد ارائه خواهد شد.

ارزش بازار سرمایه 800 هزار میلیارد تومان است

شاپور محمدی رییس سازمان بورس نیز از دیگر سخنرانان آیین افتتاحیه این نمایشگاه بود و طی سخنانی اعلام کرد: ارزش معاملات 4 بورس ایران در نیمه نخست به 268 هزار میلیارد تومان رسید که رشد 247 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

وی افزود: ارزش کل معاملات این بازارها در سال 94 به 125 هزار میلیارد تومان و در سال 95 به 195 هزار میلیارد تومان رسید.

محمدی گفت: بازارهای بورس ایران شاهد سودآوری 90 درصدی بوده اند.

وی اظهار کرد: 590 شرکت بورس در 40 رشته شامل پتروشیمی، معادن، صنایع فلزی، صنایع های تک و … فعالیت دارند.

رییس سازمان بورس افزود: ابزار معاملاتی جدید از جمله فیوچرز در بورس اوراق به کار گرفته می شود. مقدمات آن انجام شده و امسال عملیاتی می شود.

در پنجمین نمایشگاه بورس بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و دهمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری 360 شرکت از جمله 300 شرکت ایرانی و 60 شرکت خارجی حضور دارند.

شرکت های ایرانی در این دو نمایشگاه به تشریح عملکرد و ظرفیت‌های بازارهای مالی ایران از جمله بازار سرمایه می‌پردازند.

برگزاری 28 نشست تخصصی و همایش بین المللی با حضور بیش از 100 سخنران برجسته ایرانی و 25 سخنران بین المللی از دیگر برنامه های این دو نمایشگاه است.

این دو نمایشگاه بین المللی تا 3 آبان دایر است.

 

  کد خبر
224905
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *