بانک و بیمهپرداخت الکترونیک

برای نخستین بار در کشور؛ ارزیابی ریسک کسب‌وکارهای اینترنتی پیش از ارائه درگاه ممکن شد

مرکز پایش تجارت الکترونیکی ایران با حمایت شرکت پرداخت الکترونیک سامان، محصول جدیدی را برای ارزیابی ریسک کسب‌وکارهای آنلاین پیش از ارائه درگاه پرداخت اینترنتی ارائه کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ)، مرکز پایش تجارت الکترونیکی ایران که یکی از استارت‌آپ‌های همکار و موردحمایت این شرکت است، به‌تازگی راهکار جدیدی را عرضه کرده که به‌وسیله آن، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و شاپرک می‌توانند ریسک کسب‌وکارهای آنلاین را قبل از ارائه درگاه پرداخت اینترنتی، ارزیابی کنند.

با توجه به گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی غیرقانونی در کشور نظیر شرط‌بندی و قمار و استفاده آن‌ها از درگاه پرداخت کسب‌وکارهای مجاز، چالش بسیار بزرگی برای شرکت‌های پرداخت الکترونیک جهت شناسایی این کسب‌وکارها به وجود آمده است. سپ در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در فراهم کردن بستری امن و مطمئن برای پرداخت‌های اینترنتی، با حمایت و همکاری در این طرح مشترک تا حد زیادی این دغدغه را برطرف کرده است.

این محصول با بررسی فعالیت ۴۲ هزار کسب‌وکار اینترنتی مجاز کشور در ۶ ماه نخست سال ۹۷، آن‌ها را ازلحاظ ریسک ارائه درگاه پرداخت آنلاین در ۵ سطح دسته‌بندی کرده و به شرکت‌های پرداخت و شاپرک این امکان را می‌دهد که در هنگام ارائه خدمات به این کسب‌وکارها بتوانند دید مناسبی از ریسک مشتری داشته باشند.

بر همین اساس نقشه پراکندگی کسب‌وکارهای آنلاین با ریسک بسیار زیاد در ایران نیز استخراج‌شده که نشان می‌دهد استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی دارای بیشترین تعداد کسب‌وکارهای آنلاین پر ریسک هستند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این محصول می‌توانند به نشانی اینترنتی www.ECMonitor.ir مراجعه یا با ایمیل Info@ECMonitor ارتباط برقرار کنند.

منبع

راه پرداخت

  کد خبر
224993
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *