خودروصنعت، معدن، تجارت

اصلاح 500 هزار خودروی آلاینده در تهران

 

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران از اصلاح و رفع عیوب فنی 500 هزار خودروی آلاینده طی دو سال گذشته در این شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، سید نواب حسینی منش در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: طرح ترافیکی «کاهش» از آبان ماه سال 1395 در شهر تهران کلید خورده و امروز دوسال از مرحله نخست اجرای این طرح می گذرد.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی picture?attid=270338&s=b اصلاح 500 هزار خودروی آلاینده در تهران  وی ادامه داد: شهروندان تهرانی با روش کار آشنا هستند یعنی هر خودرویی وارد محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد شهر تهران شود بوسیله دوربین ها معاینه فنی این خودروها مورد کنترل قرار می گیرد.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران گفت: طی این بازه زمانی دو ساله افزون بر 500 هزار خودروی آلاینده با مراجعه به مراکز معاینه فنی مورد تست آلایندگی و عیب یابی قرار گرفته و اصلاح شدند.

وی اظهار امیدواری کرد که در فاز دوم اجرای این طرح تعداد بیشتری خودروی آلاینده مورد شناسایی، معاینه و اصلاح قرار گیرد.

حسینی منش در ادامه یادآورشد: معاینه خودرو از نظر ایمنی، مسائل زیست محیطی و کاهش آلودگی‌ها بسیار حائز اهمیت است بنابراین می طلبد مالکان وسائط نقلیه به این مبحث مهم همواره توجه جدی داشته باشند.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

 

  کد خبر
225043
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *