اقتصاد کلانطلا و ارز

تاثیر معرفی وزیران اقتصادی بر بازار طلا و سکه چیست؟

شلوغ ترین روزهای کاری وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی چهار وزارتخانه و نمایندگان مجلس این روزها در حال سپری شدن است .

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، اقتصاد ایران همان طور که انتظار می رفت تحت تاثیر ترمیم کابینه که زا اولین روز هفته آینده کلید می‌خورد، قرار دارد و شمارش معکوس برای تعیین تکلیف مهمترین وزارتخانه های اقتصادی از مدتها قبل آغاز شده است .

با این حال اتفاقات مهمی در حال رخ دادن است و در شرایطی که بازار گعده ها و نشست های رسمی داغ است، خبرهای تازه ای درباره بنزین از راه می رسد.

پررنگ شدن مساله قاچاق، با استناد به آنچه زنگنه می گفت، اینکه قاچاق با موفقیت در همه مرزها در جریان است، لزوم توجه به این مساله را افزایش داده و حالا زنگنه تقریبا تکلیف را روشن کرد و از قطعی بودن بازگشت کارت سوخت خبر داده است.

وزیر نفت گفته است: درباره سهمیه‌بندی یا کارت سوخت به‌طور جدی بحث است اما اساس دولت بر افزایش قیمت‌ها نیست.وی افزود: البته برای کسانی که می‌خواهند بیشتر از سهمیه خود سوخت بگیرند، بحث افزایش قیمت هست.به این ترتیب انتظار می رود به زودی کارتهای سوخت در جیب رانندگان ایرانی جای بگیرد هر چند مکانیزم آن چندان روشن نشده است .

بازار طلا و سکه

بازار طلا و سکه نیز این روزها به اخباری که در مورد رایزنی ها با وزرای پیشنهادی، خصوصا وزیر امور اقتصادی و دارایی منتشر می شود واکنش نشان داده است. قیمت تمام سکه بهار آزادی امروز کاهشی چهل هزار تومانی را نسبت به روز گذشته ، یعنی اولین روز آبان نشان داد و بررسی ها نشان می دهد هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد .

هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی دو میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۶۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸عیار ۴۰۲ هزار و ۸۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۳۱ دلار معامله می‌شود.

قیمت یورو در مرکز مبادلات ارزی ۴۸۱۸ تومان اعلام شده است درحالی که نرخ این ارز در بازار آزاد به ۱۵۹۲۰ تومان رسیده است.

پوند انگلیس نیز در مرکز مبادلات ۵۴۵۴ تومان قیمت خورده درحالی که این ارز در بازار آزاد ۱۷۹۰۰ تومان فروخته می‌شود.بازار ارز این روزها تحت تاثیر سفر اربعین قرار دارد و این اتفاق سبب شده است تقاضای دینار در بازار با افزایش روبرو شود .  بسیاری از فعالان بازار معتقدند انتشار اخباری مبنی بر افزایش احتمال رای آوری چهار وزیر کابینه ، سبب شده است تب رشد قیمت فروکش کند .

برای اطلاع از برنامه های وزرای پیشنهادی و حاصل برخی جلسات امروز را اینجا بخوانید

شریعتمداری مطرح کرد: ضرورت اداره کشور با استفاده از ظرفیت تعاونی ها

دژپسند اعلام کرد: از بخش تعاون با گسترش شرکت های سهامی عام

وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی ، مدیران ناکارآمد را تهدید به عزل کرد

 

منبع
 به گزارش خبرآنلاین
  کد خبر
225990
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *