بانکبانک و بیمه

پیش بینی کاپیتال اکونومیکس از آینده قیمت طلا


تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس بر این باورند که امید چندانی برای افزایش چشمگیر قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی وجود ندارد.

به‌گزارش آرمان اقتصادی (armaneghtesadi.ir)،به نقل از کیتکو نیوز ، موسسه کاپیتال اکونومیکس در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرد: فلزات گرانبها به خصوص طلا و نقره کار سختی برای مقابله با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال های 2018 و 2019 میلادی خواهند داشت و بنابر این امید چندانی برای افزایش فزاینده قیمت طلا تا اوایل سال 2020 میلادی وجود ندارد.
بر اساس این گزارش موسسه کاپیتال اکونومیکس افزود: پیش بینی می شود قیمت هر اونس طلا تا پایان سال 2020 میلادی به بیش از 1400 دلار برسد.
تحلیلگران این موسسه اعلام کردند: اقتصادهای بزرگ جهان طی ماه های آینده با چالش های بزرگی روبرو خواهند شد. رشد اقتصادی چین احتمالا در سال 2019 میلادی با کاهش روبرو می شود، رشد اقتصادی آمریکا تیز با کاهش همراه خواهد بود و اقتصادهای نوظهور نیز چالش های بزرگی در پیش رو خواهند داشت.
پیش بینی می شود روند نزولی شاخص سهام در بازار وال استریت آمریکا طی سال 2019 میلادی نیز ادامه خواهد یافت.
کاهش رشد اقتصادی آمریکا طی سال های 2019 و 2020 میلادی در نهایت فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد تا در سیاست های پولی سختگیرانه خود تجدید نظر کند.
به نوشته طلا،قیمت هر اونس طلا در ماه جاری میلادی تاکنون 3 درصد رشد داشته و این در شرایطی است که شاخص صنعتی داوجونز با افت 6 درصدی روبرو شده است.
 

  کد خبر
228819
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *