بانکبانک و بیمهراه و ساختمان

تاکنون قراردادی برای فروش واحدهای اقساطی انبوه سازان منعقد نشده است

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی،محمدحسن مرادی روز دوشنبه بیان داشت: طرح فروش اقساطی واحدهای مسکن انبوه سازان اول اردیبهشت ماه جاری به تمام شعب بانک مسکن مراکز استان ها و هفت شعبه منتخب در تهران ابلاغ شده است و بانک مسکن آمادگی کامل اجرایی کردن این طرح را دارد.
وی گفت: بر اساس این طرح بانک مسکن تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال( ۱۵۰ میلیون تومان) پرداخت اقساط واحدهای مسکن انبوه سازان را توسط خریداران تضمین می کند.
مرادی با بیان اینکه بانک مسکن همواره با استفاده از رژیم پس انداز و افتتاح حساب های ذیربط به دنبال رونق بازار مسکن است، گفت: به همین منظور بانک مسکن طرح های زیادی را به اجرا گذاشته تا با پرداخت تسهیلات به متقاضیان شاهد رونق خرید و فروش مسکن در بازار باشیم.
این مقام مسئول در بانک مسکن با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی بانک مسکن به پروژه مسکن مهر گفت: قرار است بانک مسکن برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در مجموع ۵۵۵ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کند.
به گفته مدیر طرح و برنامه بانک مسکن، تاکنون این بانک ۴۵۰ هزار میلیارد ریال به واحدهای مسکن مهر تسهیلات پرداخت کرده و مقرر است ۱۰۰ هزار میلیارد ریال نیز از محل اقساط وصولی واحدهای مسکن مهر به این پروژه پرداخت شود.
به گزارش ایرنا، پیش از این نادر قاسمی مدیرکل اعتبارات بانک مسکن با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی این بانک به پروژه های مسکن مهر گفته بود، بانک مسکن در این پروژه پرداخت تسهیلات به دو میلیون و ۵۷۰ هزار واحد مسکن مهر را عهده‌دار شد که تاکنون یک میلیون و ۶۹۱ هزار واحد آن به مرحله فروش اقساطی رسیده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا