اقتصاد کلانامور زیربناییراه و ساختمان

‌نوسازی ناوگان هما با هواپیماهای غیراروپایی؛ سراغ سوخو ۱۰۰ رفته‌ایم

مدیرعامل ایران‌ایر با اشاره به برنامه بلندمدت هما برای اصلاح ساختار سازمانی و خصوصی‌سازی گفت: با هر تأمین‌کننده‌ای که بتواند بدون نیاز به مجوز اوفک به ایران‌ایر هواپیما بفروشد، برای تأمین هواپیما مذاکره می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، فرزانه شرفبافی بیان کرد: ما برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برنامه استراتژیک ۳ ساله داریم، اهداف طولانی مدت برنامه ریزی شده و اصلاح فرآیندهای مالی، اصلاح ساختار سازمانی، اصلاح هزینه-درآمدهای هما و چگونگی خصوصی‌سازی هما را در دستور کار داریم.

شرفبافی با اشاره به برنامه هما برای نوسازی ناوگان ‌گفت: از هر بخشی که بتواند هواپیمای مورد نیاز هما را تامین کند استقبال می‌کنیم، حتی سراغ هواپیماهایی مانند سوخو ۱۰۰ یا هواپیماهایی که تولید کشورهای غیر‌اروپایی هستند نیز رفته‌ایم.

وی افزود: اگر این شرکت‌ها بتوانند بدون مجوز اوفک به ایران هواپیما بفروشند‌ و قابلیت مذاکره داشته باشند، خرید این هواپیماها را بررسی می‌کنیم.

مدیرعامل ایران‌ایر به سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان نیز اشاره کرد و گفت: به دعوت سفیر آذربایجان در ایران و مدیرعامل هواپیمایی آزال به آذربایجان سفر کردیم و میهمان آن‌ها بودیم، در این سفر توسعه همکاری‌ها و و احتمال کد شیرینگ ایران‌ایر و شرکت بوتو بررسی شد.

شرفبافی ادامه داد: بحث هندلینگ و امکان پروازهای باواسطه از طریق باکو به اروپا نیز در این سفر مورد بحث قرار گرفت و با استقبال طرف آذربایجانی مواجه شد، حتی امکان اتحاد (Alliance) نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: قرار است در دور مذاکرات بعدی نمایندگان آزال در ایران و ایران‌ایر مهمان باشند و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها نیز در این جلسات همراهی خواهند کرد.‌

منبع
فارس
  کد خبر
229896
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *