امور زیربناییراه و ساختمان

بازگشت یک میلیون و ۶۵۰ هزار زائر اربعین به کشور 

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تا پایان دوازدهم آبان بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر از زائران حسینی از طریق سه پایانه مرزی غربی با عراق به کشور بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، «رضا نفیسی» با بیان این مطلب افزود: اکنون تردد در سه پایانه مرزی مهران، چذابه و شلمچه به صورت عادی انجام می شود و برآورد این سازمان حاکی از آن است که امروز نیز حدود ۳۰ هزار زائر ایرانی از این پایانه ها وارد کشور شوند.

وی با بیان اینکه در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ آبان ماه سال جاری به ترتیب ۲۴۰، ۱۸۰ و ۱۴۰ هزار زائر حسینی وارد کشور شدند، گفت: روز گذشته نیز حجم ورودی سه پایانه به طور متوسط حدود ۵۰ هزار نفر بوده است.
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای بیان کرد: آمارها نشان می دهد که حدود ۶۰ درصد هموطنان از پایانه مرزی مهران وارد کشور شدند و سهم مرز شلمچه ۲۷ درصد و چذابه ۱۳ درصد بوده است.
این مقام مسئول در سازمان راهداری تاکید کرد: ناوگان مورد نیاز برای جابجایی زائران در پایانه های مرزی آماده خدمت رسانی به مردم است تا هموطنان در بازگشت به شهرهای خود هیچ مشکلی نداشته باشند.
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهارداشت: به دستور وزیر راه وشهرسازی اکنون تعدادی از مسئولان این سازمان در منطقه غرب کشور حضور دارند تا همچنان بر تردد زائران حسینی نظارت داشته باشند.
پیش از این وزیر راه و شهرسازی به منظور تسهیل در جابه جایی زائرین اربعین و رسیدگی به امور حمل و نقل مسافران پایانه مرزی مهران دستور داد که معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تا پایان سفر زائران اربعین در منطقه حضور داشته باشد.
محمد اسلامی با توجه به استفاده ۹۰ درصد زئران ایرانی از حمل ‌و نقل جاده‌ای، تاکید کرده است هدف از این حضور میدانی، بررسی و رصد مستمر برای تصمیم گیری آنی برای تسهیل رفت و آمد و ارائه گزارش های دقیق و میدانی منظم در پایانه های مرزی است.
وزیر راه و شهرسازی همچنین از تمام راهداران شامل بیش از ۴۰۰ گشت راهداری که برای ارائه خدمات به زائران در جاده ها مستقر هستند، تشکر و قدردانی کرد و خواستار ادامه خدمات رسانی برای ایمنی تردد زائران شد.
امسال حدود ۲ میلیون زائر ایرانی از طریق مرز زمینی عازم کربلا شدند.

 

 

 

منبع
ایرنا
  کد خبر
230146
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *