امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

تسویه کامل مطالبات گندمکاران تا پایان مهرماه

وزیر جهاد کشاورزی، از تسویه کامل مطالبات گندمکاران با همکاری سازمان برنامه و بودجه تا پایان مهرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمود حجتی در حاشیه نشست صبحانه کاری با برخی اعضای اتاق تعاون و تشکل‌های تعاونی حوزه کشاورزی در جمع خبرنگاران، درباره خرید تضمینی گندم گفت: شورای اقتصاد به این موضوع وارد شده و امیدواریم هر چه زودتر تصمیم نهایی اخذ و ابلاغ شود.

حجتی درباره تأمین کالاهای اساسی افزود: از این نظر هیچ مشکلی نداریم و هم تولید داخل و هم واردات از خارج توانسته است نیاز ما را برطرف کند؛ همچنین در حال حاضر هیچ کمبود کالای اساسی احساس نمی‌شود.

وی درباره قیمت مرغ تصریح کرد: مرغ بیش از نیاز، تولید می‌شود؛ اما قیمت مرغ یک نرخ تمام شده دارد که با توجه به مواد و توزیع آن، باید بین ۹ تا ۱۰ هزار تومان باشد و باید کنترل کرد تا در حق مردم اجحاف نشود؛ اما باید به این نکته هم توجه داشت که اگر سیاه‌بازار به وجود بیاید، با توجه به ذخایری که داریم، بلافاصله این محصول را وارد بازار می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص مطالبات گندمکاران اظهار داشت: تا پایان مهرماه همه مطالبات گندمکاران را با همکاری سازمان برنامه و بودجه تسویه کرده‌ایم.

حجتی درباره بیمه محصولات کشاورزی گفت: بیمه کشاورزی باید حمایتی باشد؛ نه تجاری؛چرا که میزان خسارت‌ها بسیار بالا است و شرکت‌های بیمه‌گر تجاری نمی‌توانند آن را تأمین کنند، بنابراین دولت باید این بیمه را تأمین کند.

وی خاطرنشان کرد: رقم دولت برای بیمه محصولات کشاورزی سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان است که با توجه به حجم خسارت‌ها پاسخگو نیست؛ من از دولت و مجلس بارها خواسته‌ام تا این روند افزایش یابد.

منبع

مهر

  کد خبر
231014
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن