گردشگری

لیست کشورهای بدون ویزا در سال ۲۰۱۸

لغو ویزا از جمله رایج‌ترین خدماتی است که کشورهای مختلف برای اتباع یکدیگر قائل می‌شوند و شهروندان آن کشور می‌توانند به‌سادگی بدون تشریفات صدور ویزا سفر کنند. کشورها برای رشد و توسعه در این صنعت با یکدیگر رقابت می‌کنند تا گردشگران از کشورهای مختلف جذب کنند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، همانطور که می‌دانید حجم وسیعی از ایرانی‌ها هرساله با تور به مناطق مختلف دنیا سفر می‌کنند و کشورها با درک این موضوع برای جذب توریست ایرانی بایکدیگر رقابت می‌کنند. اما شاید یکی از دغدغه‌ی اصلی برای سفرهای خارجی اخذ ویزا می‌باشد که امروزه شهروندان ایرانی می‌توانند به بسیاری از کشور دنیا بدون اخذ ویزا سفر کنند.

ایرانی‌ها به کدام کشورها بدون ویزا می‌توان سفر کنند؟

همچنین بخوانید

گذرنامه‌ی ایران براساس آمار منتشر شده در سایت پاسپورت ایندکس (Passport Index) در رتبه‌ی ۸۷ قرار گرفته است و در این میان پاسپورت کشورهای سوئد، بلژیک ایتالیا، اسپانیا و جمهوری ایرلند به ترتیب در رتبه‌های اول تا پنجم معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید مدت اقامت بدون ویزا در این کشورها ومتفاوت است، همچنین برخی از کشورها نیز وجود دارند که به منظور تسهیل سفر شهروندان ایرانی مراحل درخواست و صدور ویزا را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند که این امر گام بلندی جذب توریست داشته است.

در ادامه لیست کشورهای بدون ویزا در سال ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید که شهروندان ایرانی می‌توانند به‌راحتی این کشورها سفر کنند:

کشور مدت اقامت
ترکیه ۹۰
ارمنستان ۹۰
دومنیکا ۲۱
گرجستان ۴۵
اکوادور ۹۰
هائیتی ۹۰
مالزی ۱۴
ایالت فدرال میکرونزی ۳۰
نیکاراگوئه ۹۰
صربستان ۳۰
ونزوئلا ۱۵
زیمباوه ۹۰

تعدادی از کشورها وجود دارند که به منظور تسهیل سفر گردشگران ایرانی مراحل درخواست و صدور ویزا را به صورت آنلاین انجام می‌دهند که در ادامه نام کشورها به همراه مدت زمان اقامت در آن را مشاهده خواهید کرد:

کشور مدت اقامت
آنتیگوآ و باردوا ۳۰
جمهوری آذربایجان ۳۰
گابن ۳۰
کنیا ۹۰
لسوتو ۹۰
نیوزلند ۹۰
قطر ۹۰
رواندا ۹۰
سنت کیتس و نویس ۹۰
سائوتومه و پرنسیت ۹۰
زامبیا ۹۰

در این میان تور ترکیه، تور گرجستان، تور ارمنستان و تور آذربایجان به دلیل همسایگی ایران با این کشورها از رونق بیش‌تری برخوردار است و شهروندان ایرانی زیادی هرساله از این کشورها بازدید می‌کنند. شایان ذکر است که بسیاری از کاربران معتقدند که به جز پنج یا شش کشور، حتی اسم بعضی از کشورهایی را که ایرانی ها می‌توانند بدون ویزا به آنها سفر کنند، نشنیدند. به گفته آنان فقط همین چند کشور ارزش دیدن دارند و بقیه این کشورها جاذبه گردشگری خاصی برای دیدن ندارند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا