بانک پارسیان
تجارتصنعت، معدن، تجارت

قزوین؛ استان نخست در جذب سرمایه گذاری

 

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: این استان در بحث سرمایه گذاری داخلی و خارجی رتبه نخست کشوری را طی سال جاری به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  حمیدرضا خانپور در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد افزود: استان قزوین در هفت ماه گذشته با بیش از ۷۱ قرارداد پیشگام ملی در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی بوده است.

وی همچنین اظهارداشت: امسال سرمایه گذارانی از کشورهای فرانسه، آلمان، ترکیه و عراق در این استان سرمایه گذاری و خوشبختانه با بهره برداری واحدهای خود در حال فعالیت هستند.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین در ادامه از وجود ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی با سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در سطح استان خبرداد و گفت: منطقه مزبوریکی از نقاط طلایی جهت سرمایه گذاری در کشور محسوب می شود.

وی افزود: شهر صنعتی البرز نخستین شهرصنعتی ایران است که به همت بخش خصوصی در استان قزوین راه اندازی شده است.

خانپور اظهارداشت: هم اکنون یک هزار و ۴۰۰ قرار داد با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در ۱۶ شهرک صنعتی مربوط به بخش دولتی استان منعقد و همینطور ۶۰۰ واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز مربوط به بخش خصوصی فعال است.

وی تصریح کرد: بطورکلی از یک هزار و ۴۰۰ قرار داد با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در ۱۶ شهرک صنعتی استان ۶۰۰ قرار داد بصورت طرح و از ۸۵۷ واحد مورد بهره برداری ۲۰۵ واحد تعطیل است.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: حال صنعت کشور امروز بواسطه قوانین متعدد، نوسانات ارزی، مشکلات مواد اولیه، بیمه تامین اجتماعی، مالیاتی، ناملایمات سیستم بانکی با واحدهای صنعتی و بسیاری موارد دیگر خیلی خوب نیست.

وی در ادامه به رادیو اقتصاد یادآورشد: دولت تمام تلاش خود را در جهت حل و فصل مشکلات واحدهای صنعتی به کار بسته منتها جای کار بیشتری در این زمینه وجود دارد که باید با کمک خود بخش خصوصی و دست اندرکاران و همینطور تسهیل گری در امور موانع و چالش ها یکی پس از دیگر رفع و رجوع تا تولیدکنندگان بتوانند با طیب خاطر به امر مقدس تولید در جامعه بپردازند.

 

  کد خبر
241410
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *