بانکبانک و بیمه

دادگاه آلمان به نفع بانک ملی رای صادر کرد


دادگاه آلمانی دستور داد تا شرکت مخابراتی دویچه تلکام، خدمات اینترنتی و تلفن بانک ملی ایران در هامبورگ را دوباره وصل کند.

به‌گزارش آرمان اقتصادی (armaneghtesadi.com)، دادگاهی در آلمان به شرکت دویچه تلکام این کشور که تقریبا یک شرکت دولتی تامین کننده مخابراتی است دستور داد تا خدمات مرتبط با اینترنت و تلفن بانک ملی ایران را در شعبه هامبورگ دوباره وصل کند.

پیش از این شرکت مخابراتی دویچه بطور ناگهانی خدمات اینترنت و تلفن بانک ملی و دو بانک دیگر ایرانی را در اوایل ماه گذشته میلادی به دلیل تحریم های آمریکا علیه موسسات مالی ایران و نیز تردید در مورد عدم توانایی بانک ملی در پرداخت هزینه های مرتبط با خدمات را قطع کرده بود.
بر همین اساس، دادگاه منطقه هامبورگ در حکم اولیه خود دستور وصل مجدد خدمات به بانک ملی ایران را از سوی شرکت مخابراتی دویچه تلکام داد و اعلام کرد که توجیه دویچه تلکام برای قطع این خدمات بدون اطلاع رسانی کافی نبوده است؛ ضمن اینکه بانک ملی تا کنون تعهدادت خود را انجام داده و منابع کافی دارد.
به نوشته ایبنا، اقدام شرکت مخابراتی دویچه تلکام در جهت قطع خدمات برای بانک ملی در حالی است که این بانک پیشنهاد پرداخت صورتحساب یکساله خود را به صورت پیشاپیش داده بود. البته رسانه های آلمانی اعلام کردند که اقدام دویچه تلکام به دلیل ترس از جریمه شرکت فرعی آن به نام T-Mobile در ایالات متحده به دلیل نقض تحریم های واشنگتن علیه ایران صورت گرفته بود.
بر پایه این گزارش روزنامه اقتصادی هاندلزبلات، اقدام دویچه تلکام را یک بدبینی توصیف کرد و دولت آلمان و بانک مرکزی این کشور را متهم به انجام هیچ کاری برای اطمینان دادن به بانک ملی برای پرداخت های قانونی به موسسات آلمانی کرد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا