بانک پارسیان
بورسبورس انرژیصوت

بورس انرژی تنها برای خروج از تحریم نیست

مدیر سابق نظارت بورس انرژی ایران گفت: بورس انرژی تنها محلی برای برون رفت از تحریم ها نیست بلکه راهکار اصلی این نهاد شفافیت و کمک به عرضه و تقاضای واقعی اقتصاد است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، بابک باقری در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: اینکه گفته شود بورس انرژی تنها برای برون رفت از تحریم ها نسبت به عرضه نفت خام اقدام کرده بدون شک این حرف غیر کارشناسی و صحت ندارد.

وی همچنین اظهارداشت: بورس انرژی فعالیت خود را از پنج سال قبل با عرضه انواع حامل های انرژی در کشور آغاز کرده است.

مدیر سابق نظارت بورس انرژی ایران گفت: ایجاد هماهنگی های لازم با دست اندرکاران بازار سرمایه و مجموعه وزارت نفت به جهت پیچیدگی های معاملات نفت خام اعم از عرضه، معامله و تسویه به موقع این معاملات زمان بر شد.

وی افزود: این هماهنگی ها با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مصادف و به همین سبب عنوان شد که بورس انرژی محلی برای برون رفت از تحریم هاست.

باقری بیان داشت: عرضه نفت خام از طریق بورس انرژی یک روشی برای متنوع سازی انواع روش های فروش که می تواند جریان عرضه و فروش نفت خام کشور را تسهیل کند.

وی در ادامه یادآورشد: عرضه نفت خام طی دو مرحله در بورس انرژی بر اساس هماهنگی های صورت گرفته بین وزارت نفت، سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس انرژی در موعد مقرر به نحو مطلوبی طی سال جاری انجام شده است.

 

  کد خبر
242425
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *