راه و ساختمان

قیمت آپارتمان ۸۰ متری در پایتخت+ جدول

قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری در تهران، بسته به محله، موقعیت، امکانات و سن بنا بین حدود ۱۵۰ تا حدود ۶۵۰ میلیون تومان است.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، بررسی آپارتمان‌های ۸۰ متری شهر تهران در ماه‌های فروردین تا ۲۰ اریبهشت ماه نشان می‌دهد بازار خرید و فروش این واحدها نه تنها تحرکی نسبت به سال قبل نداشته بلکه مقدار اندکی کاهش یافته است. البته شواهد نشان می‌دهد قیمت‌های پیشنهادی فروشندگان طی ماه‌های اخیر به حد قیمت پیشنهادی خریداران تنزل کرده است.

جدول زیر قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری در نقاط مختلف تهران را نشان می‌دهد:

محله سن بنا قیمت (تومان)
غار نوساز ۱۵۲ میلیون
ارامنه ۸ سال ۲۱۸ میلیون
جی غربی ۹ سال ۲۲۰ میلیون
هفده شهریور نوساز ۲۲۲ میلیون
آهنگ نوساز ۲۳۰ میلیون
تهرانپارس ۱۱ سال ۲۴۵ میلیون
بلوار ابوذر ۱۳ سال ۲۵۰ میلیون
بریانک ۴ سال ۲۶۰ میلیون
جنت آباد ۱۳ سال ۲۷۷ میلیون
نارمک ۱۰ سال ۲۹۶ میلیون
نیروی هوایی ۹ سال ۳۳۳ میلیون
میدان ولیعصر ۴ سال ۳۳۵ میلیون
شهرک غرب ۱۲ سال ۳۵۲ میلیون
پیچ شمیران نوساز ۳۶۰ میلیون
جنت آباد ۳ سال ۳۸۰ میلیون
قنات کوثر نوساز ۳۹۰ میلیون
عباس آباد ۵ سال ۴۶۰ میلیون
سوهانک نوساز ۵۰۴ میلیون
میرداماد نوساز ۶۴۵ میلیون

از ابتدای فروردین تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری ۱۹۷ واحد ۸۰ متری در تهران فروخته شده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲۳۸ واحد بود.

مسکن در پایتخت روزهای باثباتی را از نظر قیمت سپری می‌کند و هم‌چنین مشتریان هنوز با بازار آشتی نکرده‌اند. با این وجود خرید و فروش در جنوب پایتخت مقدار اندکی نسبت به شمال آن بیشتر است؛ چرا که قیمت‌ها با توان خرید متقاضیان تناسب بیشتری دارد.

در فروردین ماه ۱۳۹۵ شاهد ثبت ۶ هزار و ۳۹۰ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران بودیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۳ درصد رشد داشت؛ چرا که در فروردین ماه ۱۳۹۴ تعداد قراردادهای خرید و فروش شهر تهران ۵ هزار و ۹۸۹ مورد بود. البته این گزارش مربوط به اتحادیه مشاوران املاک است ولی گزارش بانک مرکزی رشد ۲۰.۴ درصدی را در شهر تهران تایید می‌کند.

اما از سوی دیگر بازار معاملات کل کشور در فروردین چنگی به دل نزد و نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. در فروردین ماه ۱۳۹۵ در کل کشور ۳۴ هزار و ۹۲ قرارداد خرید و فروش امضا شد؛ حال آن‌که در فروردین ۱۳۹۴ این رقم ۵۲ هزار و ۵۴۰ مورد بود که نشان از کاهش ۳۵ درصدی معاملات کشور در فروردین ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

با این وجود برخی فعالان مسکن امیدوارند در شش ماهه دوم سال جاری شاهد رونق به مفهوم واقعی در بخش مسکن باشیم و مبنای این ادعا را گزارشات میدانی از افزایش حجم مراجعات به دفاتر مشاور املاک تهران و نیز کل کشور می‌دانند.

با این وجود برآوردها از عرضه ۲۵۰ هزار واحد خالی مسکن در شهر تهران، کند بودن روند پر شدن این واحدها، نبود برنامه‌ای برای ورود واحدهای خالی به بازار اجاره و بازار بی‌رمق خرید و فروش به دلیل حباب قیمت‌ها پیش‌بینی از رونق بازار مسکن شهر تهران در آینده نزدیک را با اما و اگر مواجه می‌کند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا