بانک پارسیان
بانکبانک و بیمه

گام موثر بانک ملی برای کنترل پایه پولی کشور

 

معاون مالی بانک ملی با تاکید بر اینکه اضافه برداشت بانک‌ها و موسسات از بانک مرکزی یکی از مهم ترین عوامل رشد پایه پولی است، گفت: بانک ملی با مدیریت و کنترل منابع و مصارف دارای میانگین مانده حساب است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 22__15a9be49ab گام موثر بانک ملی برای کنترل پایه پولی کشور  به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از روابط عمومی بانک ملی، ناصر شاهباز در گفتگو با روابط عمومی بانک ملی ایران با اشاره به بخشنامه اخیر بانک مرکزی درخصوص الزام بانک ها به تسویه مانده اضافه برداشت از حساب جاری خود نزد این بانک اظهار کرد: بانک ملی ایران مدیریت وجوه و منابع را به صورت جدی در دستور کار دارد و از سال گذشته نیاز تعداد قابل توجهی از بانک ها و موسسات اعتباری به نقدینگی را به صورت روزانه تامین می کند.

لازم به ذکر است، چندی پیش عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی افزایش نقدینگی را سرچشمه مشکلات اقتصادی کشور خواند و بانک ها و ناترازی ترازنامه آنها را منشا عمده افزایش نقدینگی در کشور عنوان کرد که با رقابت بی انتهای بانک ها برای جذب سپرده و رشد سریع شبه پول حادث شده است. بر همین اساس نیز در مهرماه سال جاری بخشنامه ای را در راستای اهداف اقتصاد کلان و سیاستگذاری پولی کشور برای ملزم کردن بانک ها به تسویه مانده اضافه برداشت از حساب جاری نزد این بانک صادر کرد.

 

  کد خبر
244790
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *