بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

آغاز رقابت ۳۲ روزه معاملات الگوریتیمی از ۱۵ دی ماه

 

مسابقه معاملات الگوریتمی بازار سرمایه از تاریخ شنبه ۱۵ دی آغاز خواهد شد و پس از ۳۲ روز در تاریخ ۱۷ بهمن خاتمه می ‌یابد. این مسابقه در سه بخش “اوراق بهادار با درآمد ثابت”، “خرید و فروش سهام” و “حل مسأله” برگزار می شود که حضور در مسابقات به صورت تیمی خواهد بود؛ به این ترتیب که یک نفر به عنوان متخصص مالی، یک نفر به عنوان متخصص فناوری اطلاعات و فردی نیز به عنوان سرپرست، یک تیم را تشکیل خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، مطهره مروج، مدیر فناوری و اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار  با اعلام آغاز ثبت‌ نام مسابقات معاملات الگوریتمی گفت: هر تیم متشکل از سه عضو است که یکی از آنها سرپرست تیم و دو نفر دیگر متخصصان حوزه ­های مدیریت مالی و فناوری اطلاعات هستند.

عضو کمیته اجرایی مسابقه معاملات الگوریتمی بازار سرمایه هم­چنین افزود: این مسابقه شامل سه بخش “اوراق بهادار با درآمد ثابت”، “خرید و فروش سهام” و “حل مسأله” است که به مدت ۳۲ روز از ۱۵ دی تا ۱۷ بهمن انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: به هر یک از تیم ‌های شرکت‌ کننده در بخش‌ های اول و دوم مسابقه مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به عنوان اعتبار اولیه اختصاص خواهد یافت و تیم ‌هایی که بیشترین سود را در پایان دوره کسب کنند، به عنوان برنده انتخاب خواهند شد.

مروج در خصوص بخش حل مساله نیز گفت: مسابقه در دو بخش اول به صورت پیوسته انجام می‌ شود ولی در بخش حل مساله هر هفته یک مساله مطرح می ‌شود که در صورت نیاز به اعتبار بر حسب نیاز تامین و در اختیار تیم‌ های شرکت ‌کننده قرار خواهد گرفت.

این عضو کمیته اجرایی ادامه داد: به دلیل ماهیت فنی و زیر ساخت های الکترونیک فراهم شده، عمده فعالیت تیم‌ ها به صورت غیرحضوری است و نمایندگان تیم‌ها صرفا در افتتاحیه،‌ اختتامیه و یکی از روزهای هر هفته در محل مسابقات حضور خواهند داشت. حضور افراد فرصت مناسبی است تا به شکل رودررو محصول خود را در مقابل مشتریان بالقوه عرضه کنند.

مروج هم ­چنین افزود: مسابقه معاملات الگوریتمی یک مسابقه مجازی نیست و در محیط واقعی صورت می ­گیرد و ناظرین بازار سازمان بورس و اوراق بهادار در کنار هیات داوران بر روی این مسابقه نظارت دارند.

در همین زمینه، بهنام بهزادفر مدیر آموزش و فرهنگ­ سازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: این مسابقه نیازمند زیرساخت ‌هایی در حوزه فناوری اطلاعات است که تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شده است. بهزادفر افزود: به جهت عدم دخالت عوامل انسانی در روند فعالیت الگوریتم‌ ها و حفظ مالکیت معنوی الگوریتم های نوشته شده، برنامه‌ ها در سرور ایزوله‌ ای بارگذاری خواهد شد و هم­چنین سرویس‌ های مورد نیاز به صورت API در اختیار آن­ ها خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تیم ‌های شرکت‌کننده در طول ساعت معاملات صرفا می‌توانند الگوریتم خود را غیرفعال کنند ولی در خارج از این ساعات امکان بارگذاری الگوریتم اصلاح‌شده خود را خواهند داشت. این عضو کمیته اجرایی و فنی مسابقه عنوان نمود علاقمندان به ثبت‌نام در این مسابقه می‌توانند به نشانی www.algotraders.ir مراجعه کنند.

بهزادفر همچنین عنوان کرد: قوانین و مقررات این رقابت مانند ضوابط بازار سرمایه است که به دلیل ماهیت این مسابقه ­ای بودن برخی ملاحظات انضباطی نیز در آن گنجانده شده است و کمیته داوران این مسابقه بر اجرای قوانین و مقررات نظارت خواهد داشت. جزییات قوانین و مقررات مربوط به مسابقه نیز در وبسایت اعلامی آمده است.

منبع
SENA
  کد خبر
244878
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *