خودروصنعت، معدن، تجارتعکس

موتور حیرت انگیز استون مارتین + تصاویر

موتور تنفس طبیعی استون مارتین والکری با ۱۱۱۰۰ دور در دقیقه حدود ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به عصرایران، در حالیکه هر روز صحبت از الکتریکی‌ها افزایش می‌یابد، استون مارتین مانند مدارس سنتی قدیمی از قدرتمندتر شدن موتور تنفس طبیعی خود سخن می‌گوید. این در حالیست که استون مارتین در بخش مدرن و فناورانه خود در راستای سیاست‌های محیط زیستی به ساخت الکتریکی‌هایی مانند “رپید E” نیز مشغول است. اما اینک با تائید موتور ۱۰۰۰ اسب‌بخاری والکری در صدر اخبار گرفته است. این موتور توسط گروه مهندسی کاسورث طراحی و ساخته شده است.

 موتور حیرت انگیز استون مارتین +تصاویر

موتور استون مارتین

موتور استون مارتین

این واحد بزرگ  ۶.۵ لیتری حدود ۲۰۶ کیلوگرم وزن دارد و آنچه در این خودرو تاثیربرانگیزتر به نظر می‌رسد،  قدرت مطلق V12 آن است که با گشتاور ۷۴۰ نیوتن‌متر با ۷۰۰۰ دور در دقیقه ۱۰۰۰ اسب‌بخار را تولید می‌کند.

موتور استون مارتین

موتور استون مارتین

 برای هرچه بهتر شدن عملکرد، یک سیستم هیبرید باتری در کنار این موتور درون سوز قرار می‌گیرد. البته آستون مارتین هنوز درباره قدرت نهایی این قوای محرکه صحبتی به میان نیاورده اما به زودی و با نتیجه گرفتن مراحل توسعه این اتفاق خواهد افتاد. سیستم هیبرید باتری‌ها نیز به بیشتر شدن قدرت خودرو تا سرحد ۱۱۳۰ اسب‌بخارکمک خواهد کرد.

موتور استون مارتین

موتور استون مارتین

پیستون‌های به کار رفته در این موتور ۱۲ سیلندر از نمونه‌های موجود در خودروهای فرمول ۱ به قرض گرفته شده‌‌اند. بیشتر قطعات داخلی موتور از مواد جامد ساخته شده و میل لنگ ۵۰ درصد استحکام بیشتری نسبت به نمونه موجود در موتور ۱۲ سیلندر به کار رفته در One-77 دارد. قدرت موتور به وسیله جعبه دنده تک کلاچه به چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند و محورهای موتور تیتانیومی هستند.

موتور استون مارتین

موتور استون مارتین

 

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا