بانکبانک و بیمه

پرداخت مطالبات ۶ تعاونی کاسپین تا سقف ۱۰۰ میلیون

نایب رییس مجلس با بیان اینکه سپرده گذاران فرشتگان و افضل طوس تا یک میلیاردتومان سپرده خود را دریافت کرده اند، گفت: مطالبات ۶ موسسه دیگر کاسپین تا پایان دی و تا سقف ۱۰۰میلیون تومان پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی (armaneghtesadi.com)، مسعود پزشکیان در تشریح آخرین جلسه نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مسائل و مشکلات موسسات مالی و اعتباری گفت: در این نشست آخرین وضعیت پرداختی های تعاونی گلیم و گبه مورد بررسی قرار گرفت که براساس این بررسی ها مجوزهای لازم صادر نشده است و پیگیری شد تا مشکلات این تعاونی رفع شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده تیمی برای پرداخت مطالبات چند تعاونی باقی مانده موسسه مالی و اعتباری کاسپین تشکیل شود، افزود: ظاهرا مطالبات این تعاونی ها توسط مسئولان مربوطه به درستی پرداخت نمی شود، لذا مقرر شده مسئولیت پرداخت این مطالبات به این تیم واگذار شود.
وی ادامه داد: قرار شده است تا در این راستا خط اعتباری باز شود تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به هر یک از سپرده گذاران این تعاونی ها تا پایان دی ماه پرداخت شود.
وی ادامه داد: بانک مرکزی چند بار با سپرده گذاران بیش از یک میلیارد تومان سپرده در کاسپین جلسه برگزار کرده و مقرر شده که اگر بانک مرکزی بخواهد اموال و املاک کاسپین را واگذار کند، با سپرده گذاران هماهنگی های لازم را انجام دهد تا اگر این سپرده گذاران خریدار اموال باشند، با اولویت به آنها واگذار شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موسسه مالی و اعتباری کاسپین متشکل از ۸ تعاونی و موسسه است، بیان کرد: سپرده گذاران موسسه فرشتگان و افضل طوس تا سقف یک میلیارد تومان سپرده خود را دریافت کرده اند، اما مطالبات ۶ موسسه دیگر کاسپین پرداخت نشده است که مقرر شد تا پایان دی ماه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به هر یک از این سپرده گذاران پرداخت شود.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا