بورسفرابورس

همزمان با رشد ۲ درصدی شاخص کل فرابورس ایران؛

آیفکس هفته جدید معاملاتی را مثبت آغاز کرد

نخستین روز از دومین هفته معاملاتی زمستان ۹۷ امروز در حالی با صعود ۳۹ پله‌ای شاخص کل و قرار گرفتن آن در سطح ۱۸۶۵ واحدی به پایان رسید که حجم کل معاملات در تمام بازارهای فرابورس به بیش از ۶۴۱ میلیون ورقه به ارزش سه هزار و ۱۸۶ میلیارد ریال رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از فرابورس ایران، امروز شنبه ۸ دی‌ماه ۹۷ در بازار اول ۴۸ میلیون سهم به ارزش ۱۷۳ میلیارد ریال و در بازار دوم فرابورس ایران ۲۲۲ میلیون سهم به ارزش ۷۶۳ میلیارد ریال دست‌به‌دست شد که در این میان نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش را به خود اختصاص داد.

نماد معاملاتی «کی بی سی» متعلق به بازار دوم نیز به دلیل برگزاری مجمع عمومی صاحبان سهام در روز دوشنبه دهم دی‌ماه، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

به‌علاوه، بازار پایه امروز در سه تابلو معاملاتی خود شاهد دادوستد ۳۴۰ میلیون سهم به ارزش ۶۴۴ میلیارد ریال بود.

رصد نمادهای فرابورس ی در روزی که گذشت بیانگر آن است سه نمادی که بیش از سایرین بر صعود امروز شاخص کل تاثیر داشتند عبارتند از: «زاگرس»، «هرمز» و «مارون». همچنین نماد «کشرق» بیشترین افزایش و نماد «مادیرا» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و نمادهای «ذوب»، «مادیرا» و «سمگا» پُربیننده‌ترین‌ها لقب گرفتند.

از طرف دیگر، در بازار ابزارهای نوین مالی و در قالب معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله امروز ۲۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و ۵۹۱ میلیارد ریال معامله شد که «اشاد۷» با معاملاتی به ارزش بیش از ۳۵۲ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملاتی را نه تنها در این بازار بلکه در تمام بازارهای فرابورس از آن خود کرد.

 

  کد خبر
255440
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *