بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس خبر داد:

بازگشایی نماد های بانکی در انتظار طرح ادغام

در بازدید اعضای هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از شرکت اطلاع رسانی خدمات بورس، یاسر فلاح، مدیرعامل این شرکت و حسن امیری معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران سازمان بورس ضمن حضور در مرکز ارتباط سازمان با یکی از فعالین بازار سرمایه مستقیم گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، امروز یازدهم دی ماه ۱۳۹۷ حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران و سعید فلاح پور،  معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار میهمان شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بودند.

طی بازدید اعضای هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از شرکت اطلاع رسانی خدمات بورس، یاسر فلاح، مدیرعامل این شرکت و حسن امیری معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس ضمن حضور در مرکز ارتباط سازمان به سوال یکی از فعالین بازار سرمایه پاسخ دادند.

حسن امیری در پاسخ به سوالی مبنی بر بازگشایی نمادهای  بانکی از جمله پاسارگاد  گفت: بانک پاسارگاد به دلیل مشکلاتی همچون تاخیر در برگزاری مجمع سالانه و نحوه انتشار صورت های مالی متوقف بود و اکنون مجمع آن برگزار و صورت های مالی آن نیز منتشر شده است.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس ضمن بیان اینکه شفاف سازی لازم از سوی سازمان بورس انجام شده از پایان توقف این نماد خبر داد و گفت: نماد بانک پاسارگاد امروز بازگشایی شد.

وی به زمان بازگشایی سایر نماد های بانکی اشاره کرد و بیان داشت: بانک مهر اقتصاد، حکمت، انصار، اعتبار کوثر و قوامین شرایط متفاوتی دارند. در خصوص این بانک ها بحث ادغام در  یک بانک واحد مطرح است و بنابر این تا تعیین تکلیف این ادغام، نماد آنها متوقف می ماند.

حسن امیری، افزود: سازمان بورس در بحث ادغام بانک ها طی جلسات خود با بانک مرکزی حافظ حقوق و منافع سرمایه گذاران است. پیشنهاداتی نیز از سوی سازمان بورس مطرح شده اما اکنون اعلام زمان بازگشایی آنها امکان پذیر نیست. البته راهکاری برای خروج داوطلبانه سهامداران از این نماد ها پیش بینی کردیم و در حال تصویب آن هستیم و حتما در این رابطه اطلاع رسانی می کنیم.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه احتمالا فرآیند خروج داوطلبانه تا پایان سال عملیاتی می شود افزود: سازمان بورس همواره پیگیر منافع سهامداران است.

 

منبع
SENA
  کد خبر
257103
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *