اقتصاد کلان

ارز در بازار چند؟

امروز قیمت انواع ارز دولتی ثابت ماند و در مقابل در صرافی ملی نرخ دلار با ۵۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۱۰هزار و ۵۴۵ تومان تعیین شد.

به گزارش آرمان اقتصادی، قیمت دلار در صرافی‌های بانک ها با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز، ۱۰ هزار و ۵۴۵ تومان تعیین شده است و  این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۰ هزار و ۴۹۵ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و این صرافی ها  یورو را به نرخ  ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری می کنند.

همچنین بخوانید

ثبات نرخ ارزهای دولتی

بر اساس اعلام بانک مرکزی، قیمت ۳۹ ارز دولتی امروز یکشنبه ۱۶ دی ماه نسبت به دیروز ثابت ماند.

بنا بر نرخ های تعیین شده، قیمت دلار آمریکا بدون تغییر نسبت به دیروز ۴۲۰۰ تومان ارزش گذاری شد.

یورو در مرکز مبادلات ارزی ۴۷۷۷ تومان،‌ درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و پوند انگلیس نیز ۵۳۴۳ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارزهای دولتی فروخته می‌شود.

هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۵۶۸ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۶۸۲ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۷۷ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۴۱۰ ریال، روپیه هند ۶۰۴ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۳۱۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۰ هزار و ۲۳۲ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۶۹۶ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۶۱ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۴۱۳ ریال قیمت خورد.

نرخ راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۶ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۸۷۱ ریال، روبل روسیه ۶۲۳ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۳۰ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۹۰۱ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۹۰۰ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۲۹۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۵۶۹ ریال تعیین شد.

ارز مسافرتی چند؟‌

شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۲ هزار و ۲۵۸ تومان تعیین کردند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی ، یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۲۵۸ تومان و ۹ ریال، می فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۲ هزار و ۲۷۰ تومان می رسد. قیمت فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی نسبت به روز گذشته ۵۹ تومان کاهش یافته است.

مسافران خارج از کشور با در دست داشتن اسناد و مدارک خواسته شده می توانند به شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، مراجعه کرده و برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

 

 

منبع
خبر آنلاین

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا