بورسبورس اوراق

مجوز بانک مرکزی برای برگزاری دو مجمع «وگردش» همراه با ۱۳ شرط صادر شد/ صورت‌های مالی منتهی به آذر و اسفند ماه بانک گردشگری مورد تصویب قرار می‌گیرد

نماد معاملاتی بانک گردشگری که از آخر تیرماه امسال ممنوع و متوقف شده، مجوز برگزاری دو مجمع خود برای تصویب صورت‌های مالی شش ماهه دوم سال گذشته را از بانک مرکزی همراه با شروطی دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  بانک مرکزی با گذاشتن ۱۳ شرط در مجموع، مجوز برگزاری دو مجمع به منظور بررسی و تصویب صورت‌های مالی بانک گردشگری منتهی به آذر و اسفندماه سال گذشته را صادر کرد.

بنابر اعلام بانک مرکزی، برگزاری مجامع بانک گردشگری منوط به اعمال اسناد حسابداری تعدیلی که به هیئت مدیره بانک ابلاغ شده و تشریح آثار این تغییرات بر صورت‌های مالی«وگردش» در مجامع عمومی برای سهام‌داران است.

همچنین بخوانید

 بر اساس ابلاغ بانک مرکزی در مجمع عمومی فوق العاده مربوط به تصویب صورت‌های مالی «وگردش» منتهی به آذرماه باید هفت‌ مورداز جمله اعمال ثبت اصلاحی به مبلغ ۳.۷۷۱ میلیارد ریال بابت کسری ذخیره مطالبات‌مشکوک‌الوصول بندهای (۵) و (۷) گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی تا پایان سال ۱۳۹۷ باید مطرح شود.

همچنین مواردی دیگر از جمله برگشت سود تعهدی شناسایی شده مطالبات مشکوک‌الوصول به مبلغ ۴۶۶ میلیارد ریال موضوع بند (۶) گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی و اعمال ذخیره ارزش سرمایه گذاری کوتاه مدت به مبلغ ۱۵۳ میلیارد ریال، موضوع بند (۱۰) گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، توسط هیئت مدیره بانک گردشگری در مجمع باید اعمال و آثار این تغییرات بر صورت‌های  مالی برای سهام‌داران نیز تشریح شود.

از سویی بر اساس اعلام بانک مرکزی، برای مجمع منتهی به اسفند ماه سال گذشته به منظور تصویب صورت‌های مالی بانک گردشگری، شش مورد از جمله اعمال ثبت اصلاحی در ارتباط با برگشت درآمد شناسایی شده مربوط به فروش سهام شرکت فراگستر فدک اسپادان به مبلغ ۱.۰۵۹ میلیاد ریال و همچنین جرایم دیر کرد چک‌های حاصل از فروش املاک در سنوات قبل به مبلغ ۲.۵۳۹ میلیارد ریال، موضوع بند (۴) گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی باید در جلسه مجمع مطرح شود.

اعمال ثبت اصلاحی به مبلغ ۲.۷۱۲ میلیارد ریال بابت کسری ذخیره موضوع بندهای (۵) و (۷)  گزارش حسابر مستقل و بازرس قانونی تا پایان سال ۱۳۹۸ و عدم تقسیم سود نقدی بین سهام داران (به استثنای الزام در مقرر در قانون تجارت) نیز باید توسط هیئت مدیره بانک گردشگری در مجمع اعمال و آثار این تغییرات بر صورت‌های مالی نیز برای سهام‌داران بیان شود.

گفتنی است، تاریخ  مجمع عمومی بانک گردشگری به منظور تصویب صورت‌های مالی منتهی به آذر و اسفنده سال گذشته روز پنج شنبه ۱۸ بهمن ماه راس ساعات ۹ و ۱۱ صبح است.

 

منبع
اقتصاد آنلاین - رامین بیات

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا