بانکبانک و بیمه

واگذاری ۱۰ هزار میلیارد اسناد خزانه اسلامی توسط بانک ملی

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، ۱۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی از طریق شعب مرکزی و میرداماد بانک ملی ایران واگذار می‌شود.

اسناد خزانه اسلامی از طریق شعب مرکزی و میرداماد بانک ملی ایران از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور تسویه بدهی مسجل دولت (دستگاه‌های اجرایی) به طلبکاران غیردولتی (پیمانکاران) وزارتخانه‌های نیرو و راه و شهرسازی از طریق این شعب و به صورت الکترونیکی واگذار می‌شود.

قیمت اسمی هر یک از این اسناد یک‌میلیون ریال بوده و مهلت واگذاری آن‌ها تا پایان تیرماه سال جاری است. تاریخ سررسید این اسناد، در شعب فوق ۲۵ اسفندماه سال جاری بوده و این اسناد فاقد کوپن سود علی‌الحساب بوده و در سررسید، مبلغ اسمی اسناد به دارندگان آن‌ها قابل پرداخت است.

این اسناد با نام بوده و معامله ثانویه آن‌ها قبل از سررسید از طریق شرکت فرابورس ایران امکان‌پذیر است. همچنین قابلیت واگذاری به عموم را نداشته و صرفاً قابل واگذاری به پیمانکاران تعیین شده از سوی دولت بوده و قبل از سررسید قابل بازخرید در بانک نیست.

واگذاری این اسناد به صورت الکترونیکی و از طریق نرم‌افزار موجود در تارنمای بانک ملی ایران به این آدرس اینترنتی صورت می‌پذیرد.

  کد خبر
2757

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا