طلا و ارز

نوسان ۳۶ هزار تومانی قیمت سکه در یک ماه

بازار سکه در دومین ماه سال جاری روزهای نسبتا پر نوسانی را گذراند؛ به گونه‌ای که سکه تمام طرح جدید ۳۶ هزار تومان، نیم سکه ۲۰ هزار تومان و ربع سکه ۱۴ هزار تومان در این بازه زمانی نوسان پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، نرخ سکه تمام طرح جدید در دومین ماه سال ۱۳۹۵ بین یک میلیون و ۱۱ هزار تومان تا یک میلیون و ۴۷ هزار تومان متغیر بود تا این نوع سکه در اردیبهشت ماه با ۳۶ هزار تومان نوسان قیمت روبرو شود.

این نوع سکه در نخستین روز این ماه یک میلیون و ۳۰ هزار تومان در بازار برای فروش قابل مشاهده بود. در روزهای بعد نرخ سکه تمام طرح جدید به یک میلیون و ۲۲ هزار تومان کاهش یافت. در نهمین روز اردیبهشت این نوع سکه به یک میلیون و ۳۲ هزار تومان و در ۱۱ اردیبهشت به یک میلیون و ۴۶ هزار تومان رسید.

همچنین بخوانید

در میانه‌های ماه سکه تمام طرح جدید روند نزولی پیدا کرد و در ۱۶ اردیبهشت یک میلیون و ۳۳ هزار تومان در بازار عرضه شد. همچنین در آخرین روزهای این ماه سکه تمام طرح جدید سمت و سوی کاهشی گرفت تا در سی‌امین روز اردیبهشت یک میلیون و ۱۱ هزار تومان عرضه شود.

اما نیم سکه در اردیبهشت ماه در کمترین نرخ خود ۵۲۶ هزار تومان و در بیشترین نرخ ۵۴۶ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد تا این نوع سکه ۲۰ هزار تومان نوسان را در دومین ماه سال جاری تجربه کرده باشد.

نیم سکه روند قیمتی خود را در اردیبهشت با نرخ ۵۴۶ هزار تومان آغاز کرد و در هفتمین روز این ماه قیمت این نوع سکه به ۵۴۰ هزار تومان کاهش یافت. روند کاهشی نیم سکه ادامه دار بود و در ۱۶ اردیبهشت به ۵۳۵ هزار تومان و در روز بیستم این ماه به ۵۳۱ هزار تومان تنزل یافت. روزهای پایانی اردیبهشت نیم سکه روی ۵۲۶ هزار تومان که کمترین نرخ نیم سکه در این ماه بود ایستاد.

از سوی دیگر ربع سکه در همین ماه در حداقل قیمت خود ۲۸۰ هزار تومان و در حداکثر نرخ ۲۹۴ هزار تومان عرضه شد تا این نوع سکه ۱۴ هزار تومان طی حدود یک ماه تغییر داشته باشد.

ربع سکه در نخستین روز اردیبهشت ۲۹۰ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد و در هفتمین روز ماه با روند کاهشی به ۲۸۸ هزار تومان رسید. در ادامه و در روزهای بعد قیمت این سکه به ۲۹۰ و ۲۹۴ هزار تومان در ۱۲ اردیبهشت ماه رسید. از نیمه ماه نیم سکه در جهت کاهش حرکت کرد و به ۲۸۵ هزار تومان در ۲۸ اردیبهشت و ۲۸۰ هزار تومان در سی‌امین روز این ماه کاهش یافت.

همچنین سکه گرمی نیز با ۱۰ هزار تومان نوسان طی اردیبهشت ماه در بیشترین نرخ ۲۰۰ هزار تومان و در کمترین نرخ ۱۹۰ هزار تومان در بازار آزاد قابل مشاهده بود.

انتهای پیام

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا