بانک پارسیان
بین الملل

ام‌اس‌سی‌آی وزن سهام چین را ۴ برابر می‌کند/سهام آسیایی رشد کرد

با جهش سهام چین پس از این که ام‌اس‌سی‌ای اعلام کرد وزن سهام این کشور را در بنچ‌مارک‌های خود افزایش خواهد داد، سهام آسیایی رشد کردند.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، روز جمعه، با جهش سهام چین پس از این که ام‌اس‌سی‌ای اعلام کرد وزن سهام این کشور را در بنچ‌مارک‌های خود افزایش خواهد داد، سهام آسیایی رشد کردند.

پس از این که ام‌اس‌سی‌آی اعلام کرد در ادامه امسال، وزن سهام چین را در بنچ‌مارک‌های بین‌المللی خود ۴ برابر می‌کند، پتانسیل جذب ۸۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی به بازارهای چین ایجاد شد و شاخص سهام شرکت‌های برتر چین، سی‌اس‌آی ۳۰۰ با جهشی ۱.۲ درصدی همراه شد.

این رویداد در کنار تقویت بازارهای دیگر منطقه باعث شد گسترده‌ترین شاخص آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌ای در خارج از ژاپن بیش از ۰.۳ درصد رشد کند.

رشد سهام چین در روز جمعه به دنبال رشد قابل‌توجه این سهام در ماه فوریه انجام شد، که بهترین عملکرد سهام چین در حدود ۴ سال اخیر بود. امید سرمایه‌گذاران به مشوق‌های دولتی و خوش‌بینی به مذاکرات تجاری چین-آمریکا باعث شد تا سهام چین در ماه فوریه با رشد قابل‌توجهی روبرو شود.

نیکی ژاپن به کمک پایین آمدن ارزش ین، ۰.۹ درصد رشد کرد، سهام استرالیا ۰.۶ درصد رشد کرد.

رشد سهام آسیایی علی‌رغم آن انجام شد که شاخص‌های سهام آمریکا، در معاملات دیشب وال‌استریت، همگی با افت همراه بودند.

بازارهای مالی کره‌جنوبی روز جمعه  به علت تعطیلات رسمی بسته بودند.

داده‌ها نشان داد که اقتصاد آمریکا در ۳ ماهه چهارم ۲۰۱۸ توانسته است بیش از آن‌چه نگران بودند اتفاق بیافتد، رشد کرده است. این رشد اقتصادی هرچند آن‌قدر نبود که بتواند به نرخ هدف دولت برسد، اما باعث شد سود اوراق خزانه‌داری بالا برود و متعاقبا باعث تقویت دلار شود.

در بازار ارز، نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰.۲۹ درصد تقویت شد و به ۱۱۱.۶۹ رسید، که رکورد جدیدی برای امسال محسوب می‌شود.

شاخص دلار ۰.۱ درصد بالا رفت و به ۹۶.۲۶۸ واحد رسید.

منبع

مهر

  کد خبر
286421
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *