انرژیطلا و ارز

نرخ ارز در صرافی‌ها کاهش یافت؛در بازار آزاد بالا رفت

در چهاردهمین روز اسفند، نرخ ارز در بازارهای مختلف کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، بر اساس اعلام بانک مرکزی ، نرخ ۹ ارز نسبت به روز دوشنبه بالا رفت و قیمت ۲۷ واحد پولی دیگر از جمله یورو و پوند کاهش یافت و نرخ دلار و ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 هر دلار آمریکا برای امروز «سه‌شنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۷» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین امروز هر پوند انگلیس با ۳۰۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۵ هزار و ۲۸۴ ریال و هر یورو نیز با ۱۳۷ ریال افت ۴۷ هزار و ۵۹۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

همچنین بخوانید

قیمت ارز ۱۴ اسفند

نرخ ارز در صرافی ملی

نرخ ارز در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی‌های بانک ها، ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. 

صرافی‌های بانک ها قیمت دلار را برای امروز ۱۴ اسفند ، ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار نسبت به آخرین قیمت روز قبل  ۱۰۰ تومان کاهش داشته است.

برهمین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک ها، ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو  نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است. قیمت یورو نسبت به آخرین قیمت روز قبل تغییری نداشته است.

قیمت خرید دلار در بانک‌ها  

خرید دلار در بانک ها

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۲ هزار و ۲۳۶ تومان تعیین شد. 

امروز بانک‌های عامل، قیمت دلار را ۱۲ هزار و ۲۳۶ تومان و ۸ ریال، قیمت یورو را ۱۳ هزار و ۸۶۴ تومان و ۴ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان و ۹ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.قیمت خرید امروز دلار و یورو و پوند در بانک‌ها نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

 ارز مسافرتی چند؟ 

قیمت ارز مسافرتی

شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۴ هزار و ۵۶۱ تومان اعلام کرده‌اند. 

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی ، یورو را با قیمت ۱۴ هزار و ۵۶۱ تومان و ۳ ریال می فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان می رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

بمسافران می توانند با مراجعه به شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند و با ارائه  اسناد و مدارک خواسته شده برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

نرخ دلار در بازار آزاد

در بازار آزاد هر دلار به قیمت ۱۳هزار تومان معامله می شود. نسبت به روز گذشته نشان دهنده افزایش قیمت به دلیل بالارفتن تقاضاست. بخش عمده تقاضاها را تقاضاهای خرد تشکیل می دهد.

 

 

منبع
خبرآنلاین

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا