ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

گجت‌های هوشمند روی بورس‌تر از همیشه!

بازار گجت‌های هوشمند در سال ۲۰۱۸ میلادی با ۲۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته، موفق شده است روند افزایشی و موفقیت قابل توجهی را برای خود به ثبت برساند.

به گزارش آرمان اقتصادی، با توجه به آن که در چند سال اخیر گجت‌های پوشیدنی همچون ساعت‌های هوشمند از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شده است، حالا به تازگی جدیدترین آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت نشان می‌دهد که کاربران و علاقمندان به سمت و سوی خریداری و استفاده از گجت های هوشمند نظیر ساعت و مچ بندهای هوشمند روی آورده‌اند و این بدان معناست که بازار فروش این محصولات نیز از موفقیت بزرگی برخوردار شده است.

این گزارش‌هایی که در وب سایت phonearena آمده است، همچنین حاکی از آن است که فروش گجت های هوشمند در سال ۲۰۱۸ میلادی، به خصوص در سه‌ماهه چهارم و پایانی سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، شاهد یک رشد و افزایش ۲۷ درصدی بود که به رهبری شیائومی و اپل صورت پذیرفته است.

دو شرکت اپل و شیائومی در سال‌های اخیر با توجه به رکود بی‌سابقه‌ای که در بازارهای جهانی موبایل وجود دارد، همچون بسیاری دیگر از تولیدکنندگان موبایل از تولید انحصاری گوشی‌های هوشمند روی برگردانده و به سمت و سوی تولید و عرضه گجت های هوشمند همچون ساعت هوشمند روی آورده‌اند، به گونه‌ای که این دو شرکت رهبری فروش این محصولات در بازارهای جهانی را در دست گرفته‌اند.

اپل در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۶.۲ میلیون دستگاه گجت هوشمند را به فروش رساند این در حالیست که در سال ۲۰۱۷، این رقم ۳۳.۱ میلیون دستگاه بود. هواوی نیز با ۴۵ درصد رشد در مقایسه با سال قبل از آن، توانست ۱۱.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ میلادی را به بازارهای جهانی عرضه کند این در حالیست که در سال ۲۰۱۷، تنها موفق به فروش ۴.۶ میلیون دستگاه گجت هوشمند شده بوده است.

به عبارتی دیگر، می‌توان گفت که در سال ۲۰۱۸ مجموعاً ۳۷ میلیون دستگاه گجت هوشمند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ساعت‌های هوشمند اشاره کرد، نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر فروخته و عرضه شده است.

از جمله مهم‌ترین، محبوب‌ترین و پرطرفدارترین گجت های هوشمند می‌توان به ساعت، مچ بند، زیورآلات و اسپیکرهای هوشمند اشاره کرد.

بر اساس جدول زیر، بعد از اپل و شیائومی، به ترتیب شرکت‌های فیت‌بیت، هواوی و سامسونگ رتبه‌های سوم تا پنجم این رده بندی را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا