طلا و ارز

سقوط سکه به مدار زیریک میلیون تومان فعلا پایدار است

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: کاهش قیمت جهانی طلا باعث شد تا قیمت طلا و سکه در داخل کشور نیز کاهش پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی،در بازار امروز(‌شنبه) در لحظه تنظیم گزارش، قیمت سکه بهار آزادی با ۱۱ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته معادل ۹۹۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.سکه امامی نیز با قیمت ۹۹۶ هزار تومان معامله می‌شود که شش هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

در این لحظه نیم‌سکه معادل ۵۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد که نسبت به روز گذشته دو هزار و ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است، قیمت ربع سکه نیز با هزار تومان کاهش معادل ۲۷۴ هزار تومان اعلام شده است و سکه گرمی نیز معادل ۱۸۸ هزار تومان به فروش می‌رسد که نسبت به قیمت قبلی خود بدون تغییر بوده است.

همچنین بخوانید

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز معادل ۱۰۱ هزار و ۴۳۰ تومان گزارش شده که نسبت به روز گذشته ۸۳۰ تومان کاهش قیمت داشته است.

محمد کشتی‌آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با اقتصادنیوز درباره علل کاهش قیمت سکه و طلا اظهارکرد: در هفته گذشته به طور متوسط ۲۵ دلار قیمت جهانی طلا کاهش یافته است و همین کاهش قیمت جهانی طلا باعث شد تا قیمت طلا و سکه در داخل کشور نیز کاهش پیدا کند.

او افزود: علت کاهش قیمت طلای جهانی، مثبت شدن شاخص‌های اقتصادی در آمریکا و به طور کلی بهتر شدن اوضاع اقتصادی جهان است که تقاضای دریافت یا خرید طلا را در بازارهای جهانی کاهش داده و همین کاهش تقاضای جهانی سبب شد تا قیمت طلا کاهش داشته باشد.

به گفته این فعال بازار طلا، معمولاً قیمت‌ها تا یک هفته به همین صورت باقی خواهد ماند و به همین خاطر به نظر می‌رسد که قیمت‌ها تا روز پنجشنبه در همین رنج باشد و احتمالاً اگر قرار باشد که قیمت‌ها تغییری کند، این تغییر قیمت از روز پنجشنبه به بعد اتفاق خواهد افتاد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در رابطه با پیش‌بینی‌اش از قیمت‌ها در روزهای آینده گفت: همه چیز به اوضاع اقتصادی جهان بستگی دارد و به هیچ عنوان نمی‌توان پیش‌بینی برای قیمت‌ها داشت.

او خاطر نشان کرد: به طور کلی بازار طلا و سکه در حال حاضر در رکود به سر می‌برد و امید ما این است که کمی این بازار رونق بگیرد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا