امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

آغاز پرداخت غرامت سیل به بیمه گذاران کشاورزی از ۱۵ فروردین

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی از پرداخت اولین مرحله پرداخت غرامت در نخستین روز بازگشایی بانک‌ها در ۱۵ فروردین ۹۸ برای مزارع ارزیابی شده خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از صندوق بیمه کشاورزی، محمد ابراهیم حسن نژاد اعلام کرد: بلافاصله پس از رخداد سیل در استان‌های کشور، فرآیند فنی بررسی خسارات سیل در مزارع، باغ‌ها و واحدهای دام، طیور و آبزیان زیر پوشش بیمه، با حضور اکیپ‌های تخصصی بیمه کشاورزی در عرصه‌های خسارت دیده آغاز و تا ارزیابی کامل مزارع خسارت دیده با جدیت ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اولین مرحله پرداخت غرامت در نخستین روز بازگشایی بانک‌ها در ۱۵ فروردین ۹۸ برای مزارع ارزیابی شده آغاز خواهد شد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، ضمن همدردی باهم میهنان سیل زده تاکید کرد: تولیدکنندگان بخش کشاورزی که پیش تر بیمه نامه کشاورزی تهیه کرده اند، نگرانی نداشته و غرامت آنان پرداخت خواهد شد.

نظام بیمه کشاورزی، طیف گسترده‌ای از ریسک‌های رایج بخش کشاورزی ازجمله سیل، خشکسالی، سرما و یخبندان و بیماری‌های دام و طیور را زیر پوشش حمایتی خود دارد و سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر از کشاورزان، فعالیت تولیدی خود را بیمه می‌نمایند.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا