بانک و بیمهپرداخت الکترونیک

آیا جانبازان از پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها معاف هستند؟

 

پس از الکترونیکی شدن پرداخت عوارض چهار آزادراه «تهران-ساوه»، «تهران-قم»، «کرج-قزوین» و «قزوین-زنجان» از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ این سوال برای بسیاری از افراد پیش آمده است که آیا جانبازان از پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها معاف هستند یا خیر. در این باره با سهیل مظلوم، مدیرعامل شرکت سپندار و مجری پروژه سامانه پرداخت‌های نوین در آزادراه‌ها گفتگوی کوتاهی کردیم.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی و به نقل از راه پرداخت، به گفته مظلوم، تاکنون قانونی برای معافیت جانبازان از پرداخت عوارض آزادراهی وجود نداشته است و هنوز دستورالعملی مبنی بر اینکه جانبازان عوارض آزادراه‌ها را به‌صورت الکترونیکی پرداخت نکنند، ابلاغ نشده است.

مدیرعامل شرکت سپندار با اشاره به این موضوع که تنها معیار آن‌ها برای پرداخت عوارض آزادراه‌ها، پلاک خودروها هست و از روی پلاک خودرو نیز نمی‌توان متوجه این موضوع شد که فردی جانباز است، گفت: «تنها معیار ما پلاک خودرو است و به همین خاطر نیز تاکنون برای معلولین پیامکی برای پرداخت عوارض ارسال نشده است؛ چراکه از پلاک خودرو این افراد می‌توان متوجه این موضوع شد البته که این موضوع به این معنی نیست که آن‌ها معاف از پرداخت هستند. درنتیجه درباره موضوع معافیت جانبازان ما نمی‌توانیم نظری بدهیم و بنیاد شهید و امور ایثارگران باید با وزارت راه به تفاهمی در این باره برسند.»

 

  کد خبر
310521
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

1 دیدگاه در “آیا جانبازان از پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها معاف هستند؟”

  1. کدام کاری برای جانبازان صورت گرفته که دردی ازیک جانباز بردارد که این مورد دردی رادوا کند درودبرکسانی که سی وچندسال هرکس خواست کاری برای جانبازان انجام دهد مخالفت کردند نمیدانم چه سری است که همه بااین آقایان موافقند خداوند اجرشان دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن