بورسبورس اوراق

وزارت صنعت و سازمان بورس به دنبال معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، یک مقام مسئول در بورس تهران با بیان اینکه وزارت صنعت و سازمان بورس به دنبال استمهال معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها هستند، عنوان کرد: سیاست کلان بورس تهران تداوم حضور شرکت‌ها در این بازار است.

علی صحرایی معاون بورس اوراق بهادار تهران در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس عنوان کرد: با توجه به لغو معافیت مالیاتی برای حساب مازاد ناشی از تجدید ارزیابی دارایی ها در سال جاری هم اکنون متولیان بورس در تلاش هستند تا معافیت مالیاتی ناشی از موضوع تجدید ارزیابی دارایی ها برای سال ۹۵ نیز استمهال شود.

وی افزود: وزارت صنعت،معدن و تجارت در کنار سازمان بورس در حالی موضوع معافیت مالیاتی ناشی از تجدید ارزیابی دارایی ها را پیگیری می‌کنند که در این زمینه قول‌هایی از سوی نهاد‌های تصمیم گیر داده شده که هر زمان قطعی شود اعلام می کنند.

صحرایی در برابر این پرسش فارس که تکلیف سهامداران شرکت‌هایی که از روی تابلوی معاملات شرکت بورس تهران اخراج و حتی در بازار پایه توافقی نیز معامله نمی شوند در حال حاضر چیست؛ گفت: اخراج و یا انتقال نماد‌های معاملاتی به تشخیص هیات پذیرش بورس است. کما اینکه در این زمینه انتقال نماد‌هایی همچون نماد معاملاتی شرکت‌های صدرا و یا کاشی اصفهان بر اساس این تشخیص جابجا شده بود.

به باور وی سهمی که در بورس پذیرش و عرضه اولیه می شود تا حد ممکن باید حفظ شود چراکه به اعتبار بورس اوراق بهادار تهران ؛ مردم آن سهم را خریده اند اما وقتی از روی ناچاری شرکتی از تابلوی معاملات بورس اخراج می شود به دلایل مختلفی همچون عدم اصلاح سودآوری و یا آینده پر ابهام صنعت و یا شاید به دلیل ضعف مدیریت شرکت برای خروج از مشمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت مبنی بر ورشکستگی است.

صحرایی با بیان اینکه سیاست کلان بورس تهران حفظ و تداوم حضور شرکت ها تا حد ممکن است، گفت: با توجه به شرایط بازار در حال حاضر برنامه و موضوع جدیدی برای عرضه های بلوکی و عمده ارایه نشده است.

معاون بازار بورس تهران با پیش بینی چشم انداز بازار سهام پس از فصل مجامع گفت: بطور معمول بعد از فصل مجامع بازار سهام به سمت رونق گام بر می دارد . این در حالی است که تجارب دو سال گذشته نشان می دهد بازار سهام خلاف دیدگاه سنتی با رونق مواجه بوده که امیدواریم خیر و برکت این ماه شامل حال سهامداران شود.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا