امور زیربناییكشاورزی و دامپروریویدئو

فیلم| تخم‎ریزی ملخ‌های صحرایی در ایران

گروه هایی مختلفی در کنار سازمان حفظ نباتات کشور در حال مبارزه با ملخ‌های صحرایی هستند اما با وجود مبارزات انجام شده این حشرات اقدام به تخم ریزی در ایران کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از تسنیم، گروهای مختلفی مانند فرمانداری و استانداری ها و سپاه پاسداران در کنار سازمان حفظ نباتات کشور در حال مبارزه با ملخ‌های صحرایی هستند اما با وجود مبارزات انجام شده،  این حشرات مهاجر اقدام به تخم ریزی در ایران کردهاند که می تواند مدت حضور آنها در کشورمان را افزایش دهد.

وزیر جهاد کشاورزی دو مرتبه به وزیر کشور نامه نوشته و به کمبود اعتبارات برای مبارزه با ملخ ها اشاره کرده است، در نامه اخیر حجتی اشاره شده است که این ملخ ها امنیت غذایی و پایداری عرصه‌های منابع طبیعی کشور را با تهدید جدی مواجه نموده است و اعتبارات مالی اختصاص یافته برای مبارزه با این ملخ ها کافی نیست.

در این فیلم که به صورت شبانه تهیه شده، جابه جایی پوره های(نوزاد) ملخ در استان سیستان و بلوچستان را نشان می دهد. در مبارزاتی که با ملخ های انجام می‌شود جلوگیری از تخم گذاری و تکثیر آنها بسیار مورد اهمیت است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی VideoAttached فیلم| تخم‎ریزی ملخ‌های صحرایی در ایران

این فیلم نیز مربوط به تخم ریزی ملخ های صحرایی در استان سیستان و بلوچستان است. در این فیلم مشاهده می شود که این ملخ ها در عمق خاک اقدام به تخم ریزی می کند.

 

  کد خبر
330166
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن