تجارتصنعت، معدن، تجارت

۷۰ هزار تن گوشت مرغ و قرمز برای تنظیم بازار ماه رمضان توزیع می شود/قیمت هر کیلو مرغ حداکثر ۶۷۰۰ تومان

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه آماده توزیع ۷۰ هزار تن گوشت مرغ و قرمز برای تنظیم بازار ماه رمضان هستیم گفت: قیمت مناسب عرضه هر کیلو مرغ گرم و سرد با توجه به فراوانی عرضه در بازار حداکثر ۶۷۰۰ تومان و حداقل ۵۱۰۰ تومان است.

علیرضا ولی در مورد وضعیت گوشت مرغ و قیمت آن در ماه مبارک رمضان، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام بر حسب وظیفه‌ای که در تنظیم بازار مواد پروتئینی بر عهده دارد برای تنظیم بازار محصولات گوشت و مرغ در ماه رمضان اقدامات لازم را انجام داده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

*وجود ۶۰ هزار تن مرغ بصورت منجمد در سردخانه‌ها

همچنین بخوانید

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه تولید مرغ گرم در تمام استان‌های کشور به اندازه کافی انجام می‌شود، گفت: این شرکت در سال جاری از محل تولیدات داخلی اقدام به ذخیره‌سازی مرغ کرده بطوریکه در حال حاضر حدود ۶۰ هزار تن مرغ بصورت منجمد در سردخانه‌های شرکت موجود است.

وی اظهار داشت: بنابراین با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان این شرکت در سطح گسترده‌ای در تمام کشور اقدام به تأمین ذخایر و توزیع مرغ در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه‌هایی که به مناسبت ضیافت برگزار شده کرده است.

ولی با بیان اینکه به وفور مرغ گرم و منجمد در کل استان‌ها وجود دارد، گفت: قیمت‌ها کنترل می‌شود و بطور متوسط باید قیمت هر کیلو مرغ گرم در فروشگاه‌ها و سایر مراکز عرضه بین ۶۴۰۰ تا ۶۷۰۰ تومان باشد.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی مسئولیتی در قبال تنظیم بازار و کنترل قیمت خرده‌فروشی‌ها بر عهده ندارد، گفت: اما تنظیم بازار و کنترل قیمت در عمده‌فروشی‌ها بر عهده این وزارتخانه است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: از آنجا که مرغ به وفور و به اندازه کافی در بازار موجود است اگر هر کیلوگرم از این محصول در خرده‌فروشی با قیمتی بیش از ۶۷۰۰ عرضه شود سازمان حمایت و دستگاه‌های مربوطه باید با آن برخورد کنند.

ولی با بیان اینکه هیچ مشکلی در ارتباط با تأمین و توزیع مرغ در سراسر کشور وجود ندارد، گفت: به استانداری‌ها، دستگاه‌های مصرف‌کننده مثل سپاه، ارتش، دانشگاه‌ها و مراکز عمده مصرف اعلام شده تا در صورت نیاز به مرغ به شرکت‌های پشتیبانی امور دام در سطح استان‌ها مراجعه کنند و مرغ مورد نیازشان را از آنجا تأمین کنند.

*عرضه عمده هر کیلوگرم مرغ منجمد ۴۵۰۰ تومان

وی قیمت عرضه عمده هر کیلوگرم مرغ منجمد را ۴۵۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: قیمت عرضه هر کیلوگرم مرغ منجمد در فروشگاه‌های سطح شهر تهران و خرده‌فروشی‌ها باید بین ۴۵۰۰ تا ۵۱۰۰ تومان باشد.

ولی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام به علت فراوانی مرغ آمادگی توزیع این محصول در سر چهارراه‌ها را هم دارد، تصریح کرد: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین مرغ سرد و گرم به صورت شبکه‌ای توزیع می‌شود و در صورت تقاضا این شرکت آمادگی دارد تا توسط کامیون‌ها مرغ را از مراکز استان‌ها و فرماند‌اری‌ها به محل مورد نیاز انتقال دهد.

* ذخیره‌سازی ۱۰ هزار تن گوشت قرمز منجمد برای تنظیم بازار رمضان

وی افزود: علاوه بر تأمین مرغ این شرکت در صورت نیاز بازار آمادگی توزیع گوشت قرمز منجمد را هم دارد و به همین منظور ۱۰ هزار تن گوشت قرمز منجمد توسط شرکت و بخش خصوصی‌ تأمین و ذخیره‌سازی شده است.

ولی با بیان اینکه توزیع گوشت قرمز منجمد در فروشگاه‌ها توسط بخش خصوصی آغاز شده است، اظهار داشت: ذخایر گوشت قرمز شرکت پشتیبانی امور دام در استان‌ها توزیع شده اما هنوز به بازار وارد نشده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام قیمت توزیع هر کیلو گوشت قرمز منجمد را ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: این قیمت توسط ستاد تنظیم بازار اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه گوشت قرمز منجمد توسط بخش خصوصی وارد شبکه بازار شده است گفت: از آنجا که شرکت پشتیبانی امور دام نیاز به تنظیم بازار گوشت قرمز را تاکنون احساس نکرده است هنوز گوشت قرمز منجمد را در شبکه بازار وارد نکرده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا