بورسبورس کالاراه و ساختمان

فروش مسکن در بورس کالا بعید است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح فروش مسکن در بورس کالا، باید فکری برای نحوه تسویه سرمایه افراد کند، در غیر این صورت این طرح با شکست مواجه می شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصمیم وزارت راه و شهرسازی برای فروش مسکن در بورس کالا، گفت: اخیرا در نشست شورای عالی مسکن موضوع فروش مسکن در بورس کالا مطرح شده است، اما به نظر من پیاده سازی این طرح، زمان و برنامه ریزی کلانی را می طلبد.

مشکلات اجرایی مانع اجرای طرح فروش مسکن از طریق بازار سرمایه

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 201606106803406126 فروش مسکن در بورس کالا بعید است  نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته این مسئله از گذشته نیز مطرح بود تا فرآیند فروش مسکن از طریق بازار سرمایه و بورس کالا صورت گیرد، اما به دلیل مشکلات اجرایی، این طرح عملیاتی نشد.

علت اصلی توقف فروش متری مسکن در بازار سرمایه چه بود؟

وی گفت: در آن سال‌ها نیز موضوع فروش متری مسکن در بازار سرمایه مطرح شد، اما در نهایت به دلیل بی نتیجه ماندن صندوق سرمایه، طرح بر روی زمین باقی ماند.

فروش مسکن در بورس کالا بعید است

علوی احتمال فروش مسکن در بورس کالا را بسیار ضعیف و بعید دانست و گفت: به نظر من عملیاتی شدن این طرح در بهبود وضعیت بازار مسکن موثر نخواهد بود، زیرا نگاه این طرح تنها سرمایه گذاری است.

احتمال عدم استقبال مردم از طرح فروش مسکن در بورس کالا

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: پیش بینی من این است که طرح فروش مسکن در بورس کالا مورد استقبال مردم و متقاضیان قرار نگیرد، زیرا تبدیل این سرمایه گذاری به مسکن واقعی و در نهایت ارائه آن به سرمایه گذار بسیار سخت است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح فروش مسکن در بورس کالا، باید فکری برای نحوه تسویه سرمایه افراد کند، در غیر این صورت این طرح با شکست مواجه می شود./

پایان پیام

 

  کد خبر
336007
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن