بانکبانک و بیمه

بانک رفاه در سال گذشته بانکی سودآور با ضریب مطالبات پایین

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: این بانک در سال گذشته بانکی سودآور با ضریب مطالبات پایین بوده است.

همچنین بخوانید

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی و به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر محمد علی سهمانی در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری –اینوتکس ۲۰۱۹ که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، با ابراز خرسندی از سودآوری بانک رفاه، افزود: این سود حاصل فعالیت های اصلی و عملیاتی بانک بوده است.

سهمانی در ادامه به تشریح وضعیت مطالبات غیرجاری بانک رفاه در سال گذشته و سه ماهه نخست سالجاری پرداخت و اظهار داشت: ضریب مطالبات (NPL ) در بانک رفاه ۳.۷ درصد است که در مقایسه با نظام بانکی و استانداردهای رایج عدد پائین و نمایانگر حساسیت، توجه و مدیریت مطالبات و رعایت بهداشت پرونده های اعتباری و تخصیص بهینه منابع این بانک است.

مدیرعامل بانک رفاه در ادامه به عملکرد این بانک در حوزه نقدینگی و مدیریت آن پرداخت و گفت: بانک رفاه در سال ۹۷ و روزهای سپری شده از سال ۹۸ حتی یک روز هم اضافه برداشت از بانک مرکزی نداشته است و بانک رفاه هم اکنون در شرایط نقدینگی مناسبی به سر می برد.

وی همچنین به رشد مطلوب منابع این بانک طی سال گذشته و سه ماهه نخست سالجاری اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه بانک رفاه در سال ۹۷ رشد منابعی قریب به ۴۰ درصد را تجربه کرده است.

مدیر عامل بانک رفاه در خاتمه به عملکرد این بانک در واگذاری املاک و اموال مازاد اشاره و خاطر نشان کرد: بانک رفاه در سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد ریال واگذاری اموال و املاک مازاد داشته که عملکرد قابل قبولی در نظام بانکی محسوب می شود.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا