امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

کاهش قیمت برنج با نزدیک شدن به فصل برداشت

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، نائب رئیس انجمن برنج از آغاز برداشت برنج تا ۴۰ روز دیگر خبر داد و گفت: با نزدیک شدن به زمان برداشت برنج، قیمت این محصول کاهش می یابد.

علی اکبریان در مورد قیمت برنج طارم در بازار گفت: قیمت برنج طارم چندی پیش کیلویی ۱۰ هزار تومان بود که سیر نزولی به خود گرفت و امروز به کیلویی ۹۰۰۰ تومان است و با نزدیک شدن به زمان برداشت برنج، قیمت آن به کمتر از ۹۰۰۰ تومان کاهش می‌یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تا به امروز واردات برنج به صورت مدیریت شده صورت می گیرد که مورد تایید انجمن برنج ایران است و از تیرماه به مدت پنج ماه واردات باید به طور کامل قطع شود.

همچنین بخوانید

اکبریان با بیان اینکه یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس به دنبال درگیری با معاون وزیر جهاد کشاورزی نبوده است، اظهار کرد: چندی پیش مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی از نبود سقف در واردات برنج سخن گفت که هر فردی می‌تواند به هر میزانی برنج وارد کند.

وی تصریح کرد: این اظهارنظر نسنجیده موجب اعتراض شدید تولیدکنندگان برنج داخلی شد. شدت اعتراض‌ها در همان ساعات اولیه موجب شد این اظهارنظر از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی تکذیب شود.

نائب‌ رئیس انجمن برنج خاطرنشان کرد: اظهارنظر این مسئول توسط وزارت جهاد کشاورزی مدیریت نشد و این حاشیه به وجود آمده به مجلس شورای اسلامی نیز کشید.

وی، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی را فردی آگاه دانست و خاطرنشان کرد: وی در سه دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی به همراه نمایندگان گیلانی همواره مدافع حقوق برنج‌کاران بوده است.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا