انرژی

دعوت از وزیر نفت برای حضور در هیأت نظارت/ بررسی ۴ پرونده شکایت از صادقی

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی چهار شکایت از محمود صادقی نماینده تهران در جلسه امروز این هیأت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمدجواد جمالی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران در توضیح جلسه امروز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، گفت: در این جلسه از آقای هدایت الله خادمی نماینده ایذه دعوت شد شکایتی از ایشان در مورد مطالب مطرح شده پیرامون موضوع پتروشیمی‌ها، جکت‌ها و وجود دستگاه پز در دفتر وزیر نفت مطرح شده بود.

این نماینده توضیحاتشان را ارائه کرد. البته که ما همچنان پیگیر جواب کمیسیون انرژی درباره جکت‌ها هستیم. در نهایت تصمیم بر آن شد که از شخص وزیر نفت برای حضور در جلسه دعوت شود. چون برخی مطالب به شخص ایشان بر می‌گردد. بعد از این جلسه نظر هیأت اعلام خواهد شد.

همچنین بخوانید

جمالی ادامه داد: پرونده دیگر مربوط به مطالب مطرح شده از سوی آقای صادقی نماینده تهران درباره شورای نگهبان بود. ایشان در این جلسه توضیحاتی را ارائه کردند. در نهایت قرار شد که از آقای کدخدایی برای حضور در این جلسه دعوت شود تا بعد از آن هیأت نظر خود را اعلام کند.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به بررسی پرونده شکایت مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی از یکی از نمایندگان گفت: در همین باره هم معاونت حقوقی ریاست جمهوری شکایتی را مطرح کرده بود. چون احساس می‌کردیم برخی مسائل مطرح شده مستقیم به ریاست جمهوری بر می‌گردد. معاونت حقوقی هم توضیحاتشان را دادند که با توجه به تمامی توضیحات مطرح شده قرار شد استعلام‌های مربوطه گرفته شود. از آقای اکبریان عضو هیأت و رئیس کمیسیون صنایع هم خواسته شد که درباره واگذاری صنایع مربوط به خودروسازی گزارشی به هیأت اعلام کند تا بعد از آن هیأت نظر خود را ارائه دهد.

جمالی شکایت دیگر را مربوط به توئیت محمود صادقی و مصاحبه او با یک خبرگزاری در موضوع بورسیه‌ها عنوان و اظهار کرد: دیوان عدالت اداری در شکایت خود عنوان کرده که صحبت‌های آقای صادقی به معنای مخدوش کردن حیثیت دیوان بوده است. آقای صادقی هم در صحبت‌هایش بیان کرد که طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به شماره ۶۳۰ دیوان نمی‌تواند به مسائل آموزشی ورود پیدا کند. البته که دیوان خود را محق به این ورود می‌داند و ناظر به آن شکواییه‌ای را از آقای صادقی به هیأت دادند. بعد از صحبت‌های آقای صادقی قرار شد هیأت نظارت نامه‌ای را به دیوان عدالت اداری بفرستد با این سوال که مبنای رسیدگی به پرونده‌های مربوط به بورسیه‌ها در دیوان چه بوده است. بعد از گزارش ارائه شده ما اعلام نظر می‌کنیم.

جمالی شکایت دیگر را مربوط به قوه قضائیه از صادقی عنوان و بیان کرد: آقای صادقی صحبت‌هایی مبنی بر این داشته که سودهای گرفته شده از حساب‌های قوه قضائیه شبهه دار بوده و صرف پرداخت حقوق قضات و دیگر مسائل می‌شود. موضوعی که باعث شکایت قوه قضائیه شده است. ما اعلام کردیم که چون پیش از این موضوع حساب‌های قوه قضائیه مطرح بود و آقای صادقی هم اعلام کرده که در صورت توهین به قضات عذرخواهی می‌کند و مجدداً هم به این موضوع تاکید داشته است، تلاش می‌کنیم که قضیه را از این طریق فیصله دهیم.

وی در پایان گفت: آخرین پرونده هم مربوط به شکایت یکی از ستادهای امر به معروف و نهی از منکر از آقای صادقی به دلیل انتشار مطالبی در صفحه اینستاگرام خود درباره مسائل حول ۱۶ آذر و روز دانشجو بود. قرار شد که هیأت از شاکیان بخواهد عکس مطالب را برای ما ارسال کنند تا در این باره هم اعلام نظر صورت گیرد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا