تجارتخودروصنعت، معدن، تجارت

هشدار سازمان حمایت به خریداران خودروهای وارداتی/ ارائه گارانتی و وارانتی خودرو وارداتی اجباری

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از کلیه هموطنان درخواست کرد که به هنگام خرید خودرو های وارداتی از داشتن گارانتی و وارانتی آن اطمینان حاصل کنند.

سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در هشداری به خریداران خودرو های وارداتی اعلام کرد که با عنایت به اینکه در اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان یکی از عمده ترین اهداف صدور دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو در شهریور ماه سال ۱۳۹۴، جلوگیری از ورود خودروی فاقد گارانتی به کشور است.

بنابراین انتظار می رود خودروهای وارداتی توسط واردکنندگان فاقد نمایندگی رسمی که بر اساس  مکانیزم فوق وارد کشور شده است دارای ضمانت ارائه خدمات پس از فروش تهعد شده توسط شبکه نماینده رسمی باشد. در غیراین صورت تلقی این است که خودروی مذکور فاقد اصالت لازم از حیث مواردی نظیر دارا بودن استاندارد یورو ۲ به جای یورو ۵، کارکرده، تغییرات غیر استاندارد در سیم کشی خودرو، عدم تطابق آپشن های اعلامی با آپشن های واقعی و… و. است.

همچنین بخوانید

لذا سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در هشداری به خریداران خودروهای وارداتی اعلام می‌کند که کلیه خریداران و مصرف کنندگان این خودروها که تمایل به تامین خودرو از طریق شبکه نماینده‌های رسمی ندارند، توصیه می‌کند به منظور پیشگیری از بروز شائبه‌های بعدی در اصالت خودرو، در هنگام خرید از واردکنندگان فاقد نمایندگی رسمی حتما از شرایط خدمات پس از فروش و نیز وجود کارت گارانتی خودرو اگاهی و اطمینان حاصل نموده و از خرید خودروهای فاقد کارت گارانتی اکیدا خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ آمادگی رسیدگی به شکایات در این زمینه را دارد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا