صنعت، معدن، تجارت

تقویت مبادلات تجاری و تولیدی با کشورهای ساحلی خزر

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، از آمادگی ایران در جهت تقویت بیش از پیش مبادلات با کشورهای ساحلی خزر در زمینه های مختلف تولیدی و تجاری خبر داد.

همچنین بخوانید

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، اولین نشست وزرای اقتصادی تجاری کشورهای ساحلی دریای خزر در تاریخ ۲۰ مرداد ۹۸ در شهر آوازه ترکمنستان با حضور محمدباقر عالی معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد.

در این نشست، محمدباقر عالی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، به معرفی توانمندیهای صنعتی ، معدنی و زیرساختهای تجاری ایران در جهت توسعه مبادلات تجاری کشورمان با کلیه کشورهای همسایه به ویژه کشورهای ساحلی خزر تاکید کرد .

وی با بیان اینکه دریای خزر دریای صلح و دوستی بوده، تصریح کرد: برگزاری اولین همایش اقتصادی خزر زمینه‌ساز اجرایی نمودن مفاد موافقتامه همکاری اقتصادی تجاری کشورهای ساحلی را فراهم می آورد.

رئیس هیات عامل ایدرو، از آمادگی ایران در جهت تقویت بیش از پیش مبادلات با کشورهای ساحلی خزر در زمینه های مختلفی چون صنعت ، کشاورزی ، فناوریهای نوین ، انرژی ، گردشگری و دیگر زمینه های مورد علاقه خبر داد.

وی در ادامه بر ضرورت تقویت همکاری مناطق ویژه اقتصادی و آزاد ایران با دیگر کشورها و اجرای برنامه ها و پروژه های مشترک سرمایه گذاری اشاره کرد.

در این نشست وزرای اقتصاد کشورهای ترکمنستان ، روسیه ، قزاقستان و معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان حضور داشتند.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا