خودروصنعت، معدن، تجارت

قیمت خودرو کاهشی اما با شیب کند

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: هم اکنون قیمت خودرو در حال کاهش است اما با شیب کند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، «سعید موتمنی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: عوامل مختلفی در کاهش قیمت خودرو دخیل بوده که عرضه خودرو، ثبات نرخ ارز و تغییر و تحول در شرکت های خودروسازی از جمله این موارد است.

وی همچنین اظهارداشت: از یکم تیرماه سال جاری تاکنون ۴۰ درصد قیمت خودرو اعم از داخلی، مونتاژی و وارداتی کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: برخی از خودرو های به قیمت ابتدای سال جاری رسیده و برخی همچنان حباب دارد.

وی افزود: هم اکنون پراید مدل ۱۱۱ و ۱۳۱ به ترتیب با قیمت ۴۶.۵ و ۴۲ میلیون تومان در بازارمعامله می شود که هجدهم فروردین ماه سال جاری نیز همین قیمت ها بوده است.

موتمنی اظهارداشت: پژو پارس،۲۰۶ تیپ ۲ و ۵، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس همچنان ۱۳ میلیون تومان حباب دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که با عرضه بیشتر خودرو اختلاف قیمت کارخانه و بازار کمتر شود چرا که هرچه این فاصله کم و حاشیه بازار نباشد به نفع مصرف کننده است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چگونه ثبات نرخ ارز بر روند کاهشی قیمت خودرو در بازار تاثیرگذاشته است، گفت: وقتی هفته ها قیمت ارز بدون نوسان در بازار ثابت بماند بدون شک تاثیرگذار است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه خودروسازان چگونه می توانند به افزایش شیب نزولی قیمت ها کمک کنند، افزود: بطورکلی طی این مدتی که قیمت خودرو کاهش یافته بیشتر به دلیل عرضه بوده البته در بازار خریدار نیز کم است.

موتمنی به رادیو اقتصاد یادآورشد: خودروسازان تا اندازه ای توانسته اند نیاز بازار را تامین کنندو همینطور با آمدن مدیران جدید جلوی انحصار در فروش نیز گرفته شده است.

 

  کد خبر
379486
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن