بین الملل

رکود اقتصادی آمریکا به بازارمسکن کلان‌شهرها آسیب بیشتری می‌زند

شرکت کارگزاری املاک سیاتل، ردفین، پیش‌بینی کرد اگر اقتصاد آمریکا به رکود دچار شود، قیمت املاک ریورساید، بسیار بیشتر از املاک راچستر و نیویورک آسیب خواهد دید.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، شرکت کارگزاری املاک سیاتل، ردفین، پیش‌بینی کرد، اگر اقتصاد آمریکا به رکود دچار شود، قیمت املاک ریورساید، بسیار بیشتر از املاک راچستر و نیویورک آسیب خواهد دید.

اقتصاددانان ردفین برخی عوامل ریسک را در ۵۰ کلان‌شهر آمریکا مورد بررسی قرار دادند تا مشخص کنند که کدام مناطق در شرایط رکود اقتصادی آسیب‌پذیری بیشتری دارند. یکی از مهمترین عوامل، با توجه به تداوم جنگ تجاری آمریکا و چین، این بود که چگونه تجارت جهانی بر اقتصاد محلی این مناطق تأثیر می‌گذارد؟

اقتصاددان ارشد ردفین، داریل فروردر، می‌گوید: اگر اقتصاد آمریکا ظرف ۲ سال آینده به رکود وارد شود، به احتمال زیاد این به واسطه جنگ تجاری خواهد بود. صنایع آمریکا که به صادرات وابسته هستند، مانند صنعت خودرو و صنعت کشاورزی، بیشتر از همه آسیب‌پذیر خواهند بود.

احتمال این که بخش مسکن موجب رکود اقتصادی بعدی آمریکا شود کم است، اما برخی شهرها بیشتر از سایرین در برابر رکود آسیب‌پذیر هستند.

ریورساید از کمبود تنوع استخدام و نسبت قیمت به درآمد بالا، رنج می‌برد. اما در آن سوی فهرست، راچستر قرار دارد که میانگین قیمت مسکن ۱۴۵ هزار دلاری آن که یکی از پایین‌ترین‌ها در سطح کشور است، کمتر از ۳ برابر میانگین درآمد است.

برخی نتایج هم جالب توجه بودند. سانفرانسیسکو، که میانگین قیمت مسکن ۱۵ برابر میانگین درآمد است، در لیست ۵۰ کلان‌شهر، از لحاظ آسیب‌پذیری در رتبه ۳۵ ام قرار دارد. این به این علت است که در این شهر درصد بالایی از خریداران مسکن، خانه خود را با پول نقد خریداری می‌کنند و به وام وابسته نیستند که در شرایط رکود و از دست رفتن مشاغل، با مشکل مواجه شوند.

تصویر زیر شهرهایی که در شرایط رکود با بیشترین سقوط قیمت مسکن مواجه خواهند شد، رتبه بندی شده‌اند و میزان کاهش و افزایش قیمت آن مشخص شده است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 3230497 رکود اقتصادی آمریکا به بازارمسکن کلان‌شهرها آسیب بیشتری می‌زند

منبع

مهر

  کد خبر
379696
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن