صنعت، معدن، تجارت

هیچ کارگری برای اعتراض به طلب حقوق نباید بازداشت شود

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با تاکید بر اینکه هیچ کارگری به خاطر طلب‌کردن حقوق و تامین معیشت نباید بازداشت شود،گفت:علت تشدید بروز مشکلات هپکو، عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل است.

همچنین بخوانید

کریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری مشکلات و مطالبات کارگران شرکت هپکو اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بازداشت کارگرانی که صرفاً برای مطالبات قانونی و حقوق معوقه  به صورت  مسالمت آمیز اعتراض می‌کنند، موکداً مخالف است.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر آزادی کارگران بازداشتی هپکو است و پیگیری‌ها تا رفع  بازداشتی از همه  کارگران  ادامه دارد، افزود: علت  تشدید بروز مشکلات  در هپکو عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ادامه داد: در مصوبات ستاد تسهیل و رفع  موانع تولید تصمیم  گرفته شد تا وزارت راه و شهرسازی با تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه نسبت به عقد قرارداد خرید دو هزار و چهارصد دستگاه ماشین آلات  هپکو را عملیاتی کند و این مهم باید انجام گردد تا مشکلات حل و فصل شود.

وی افزود: همچنین بنا به دستور رییس جمهوری برای تعیین تکلیف وضعیت مالکیت هپکو امید را در دل کارگران ایجاد کرده که امیدواریم  به سر انجام  برسد.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مقرر شد بانک ملی نسبت به پرداخت پنجاه  میلیارد  تومان  تسهیلات  برای حل مشکلات  هپکو اقدام کند که در صورت تحقق پرداخت معوقات کارگران در اولویت قرار دارد و با توجه  به تعیین مدیر عامل جدید از سوی سازمان  خصوصی سازی، مدیر عامل  باید برنامه  تولید و کار را اعلام کند.

یاوری افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی انسانی و حفظ و تثبیت اشتغال اقدامات  قانونی خود را در مورد هپکو انجام داده است و کماکان  و مستمراً امورات  مرتبط را پیگیری می کند.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: هیچ کارگری به خاطر طلب حقوق و تامین معیشت خانواده اش نباید بازداشت شود.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا