بورسبورس اوراق

رشد ۸۴۵ واحدی شاخص کل بورس/ علامت مثبت کاهش نرخ سود بانکی به بازار سهام مخابره شد

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران، در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۲ تیرماه ۹۵ با افزایش ۸۴۵ واحدی به رقم ۷۳ هزار و ۶۴۴ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن اما با افزایش ۱۹۸ واحدی به رقم ۱۳ هزار و ۵۹۹ واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۱۲۱۷ واحدی عدد ۸۲ هزار و ۳۴۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۶۶۷ واحدی به عدد ۵۱ هزار و ۳۱۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۱۳۹۹ واحد افزایش روی رقم ۱۶۲ هزار و ۳۳۳ واحد ایستاد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش ۱۳ واحدی عدد ۷۷۷ واحد را تجربه کرد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با ۸۳ واحد، کشتیرانی ج.ا.ا با ۵۴ واحد و پالایش نفت بندرعباس با ۵۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نهاد معاملاتی سه شرکت توسعه صنایع بهشهر با ۱۲ واحد، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با ۸ واحد و داروسازی فارابی با ۴ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۷۷ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۶۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۳ هزار و ۸۱۸ نوبت داد و ستد، طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع کاغذسازی کاوه، لبنیات پاستوریزه پاک، تولیدی گرانیت بهسرام، داروسازی تهران شیمی، اوراق گواهی سپرده عام بانک گردشگری، تولید برق عسلویه مپنا اتز سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بانک کارآفرین، کاشی و سرامیک حافظ، ایران مرینوس، زغال سنگ نگین طبس، صنعتی نیرومحرکه، صنایع کاشی سرامیک سینا، فولاد هرمزگان جنوب و تسه تیرماه ۹۳ متوقف شدند.

 امروز ۱۵۹ میلیون حق تقدم استفاده نشده بانک آینده به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان در بازار پایه توافقی میان کدهای درون‌گروهی صنایع عمده منتقل شد.

امروز در نماد معاملاتی بانک صادرات اما ۵۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان از سوی بازارگردان این سهم به کدهای درون‌گروهی منتقل شد. در بانک گردشگری نیز امروز ۴۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴.۵ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی روبه‌رو بود.

در نماد مؤسسه اعتباری توسعه نیز به دنبال معاملات درون‌گروهی این شرکت، امروز اندکی بیش از ۱۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان در کدهای درون‌گروهی سهام عمده جابجا شد.

همچنین امروز در نماد فولاد هرمزگان جنوب، کمتر از ۱۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد.

در نماد معاملاتی پاکسان، اما امروز اندکی بیش از ۱۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان کد به کد شد.

شرکت اعتباری کوثر مرکزی نیز امروز با معاملات انتقالی ۱۱ میلیون سهمی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان میان کدهای درون‌گروهی این شرکت امروز معاملات کد به کد در نماد گسترش صنایع انرژی آذراب به جابجایی ۸ میلیون سهمی به ارزش بیش از ۱.۵ میلیارد تومان در این نماد منتهی شد.

همچنین بیمه دی با معاملات انتقالی ۶ میلیون سهمی به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان روبه‌رو بود.

داده‌پردازی ایران اما امروز معاملات انتقالی ۵ میلیون سهمی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان را به ثبت رساند.

امروز بازار سهام اگرچه با تقویت تقاضا از سوی سهامداران حقیقی همپای حقوقی‌های خریدار سهام روبه‌رو بود، اما حجم معاملات سهام چندان چنگی به دل نمی‌زد.

امروز بازار سهام اصلی‌ترین رخدادی که با آن روبرو بود، اینکه پس از سیگنال مثبت کاهش نرخ سود بانکی، هم‌اکنون علائمی مثبت از رویدادهای سیاسی کشور در تعامل با غرب پدید آمده که می‌تواند برای معامله‌گران بازار سهام قابل تأمل باشد، با این همه بازار هم‌چنان منتظر پدید آمدن نتایج اتفاق‌ها و رویدادهایی است که به نظر می‌رسد، از نیمه مردادماه امسال از پشت ابرها بیرون بزند.

امروز بازار سهام بازاری سبزپوش همراه با حضور پررنگ خریداران سهام بود که بروز برخی علائم مثبت در خبرهای سیاسی، در کنار کاهش نرخ سود بانکی باعث شد، تا گروه‌های پیشرو از جمله خودرویی‌ها و بانکها با صف خرید روبه‌رو شوند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا